"İzmir halkına haksızlık yapılıyor"

"İzmir halkına haksızlık yapılıyor"
İzmir Barosu Başkanı Sema Pektaş, belediyedeki operasyona tepki gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, savcılık tarafından şüpheli sıfatıyla sorgulandıktan sonra serbest bırakılmasının ardından gözler, hazırlanacak iddianameye çevrildi. İzmir Barosu Başkanı Sema Pektaş, operasyonun başından bu yana içinin boş olduğunu söyleyerek, “Bir şey bulamıyorlar ve İzmir halkına büyük haksızlık yapıyorlar” dedi.

İzmir Barosu Başkanı Pektaş, soruşturma sürecinde belediye bürokratlarına haksız kazanç elde ettiklerine yönelik herhangi bir soru yöneltilmediğine dikkat çekerek “Belediye bürokratlarının neden hâlâ tutuklu olduklarını anlayabilmiş değiliz. İddianamenin bir an önce hazırlanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Pektaş, Kocaoğlu’nun şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılması ve kendisine yöneltilen soruların ardından serbest bırakılmasının, yürütülen soruşturmanın içinin ne kadar boş olduğununu açıkça gösterdiğini de vurgulayarak, şunları söyledi:
 
“Çete lideri olduğu savunulan Kocaoğlu serbest bırakılıyor ama bürokratlar tutuklu. Bunun tutarlı bir yanı yok. Bir şey bulamıyorlar ve İzmir halkına haksızlık yapıyorlar. Kocaoğlu’nun serbest bırakılması, bu operasyonun başından beri içinin boş olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bundan sonraki aşamalarda da bu olgu kendisini gösterecektir. Baro olarak, kurumsal kimliğimizle, her türlü hukuk ihlalinin karşısında olduk, olacağız.”
 
Savcının talimatıyla operasyon düzenlenmişti
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 2011 yılının mayıs ve kasım aylarında düzenlenen iki operasyonda, ''İhaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, zimmet, rüşvet, belgede sahtecilik, güveni kötüye kullanma'' suçlamalarıyla gözaltına alınan aralarında üst düzey belediye bürokratları ve belediye şirketi yöneticilerinin de bulunduğu zanlılarından bazıları çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
 
'Örgüt başı olarak ifade verdim'
 
Aziz Kocaoğlu; "Çete suçlamasıyla yargılanmak bizi gerçekten yaralıyor" dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Savcılığın kendisinin ifadesini örgüt lideri iddiasıyla aldığını belirterek, kimsenin Büyükşehir Belediyesi’ni ve başkanının operasyon nedeniyle zayıf düştüğünü sanmamasını, her gün yeniden doğup, mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Kocaoğlu, "İfade sonrası başka karar çıkabilirdi. Ben de gider arkadaşlarımın yattığı yerde yatardım" dedi.
 
(NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com