İzmir Kuş Cenneti kıyılarını gençler temizleyecek

İzmir Kuş Cenneti kıyılarını gençler temizleyecek
İZMİR (AA) - Çevre kirliliğine dikkat çekmek için yurt içi ve dışından gelecek gençler İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarını temizleyecek.Çiğli Belediyesinden yapılan açıklamaya...

İZMİR (AA) - Çevre kirliliğine dikkat çekmek için yurt içi ve dışından gelecek gençler İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarını temizleyecek.

Çiğli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde, Çiğli Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ve İzmir Kuş Cenneti Koruma Geliştirme Birliği tarafından yürütülen proje kapsamında İzmir Kuş Cenneti kıyıları, 10 – 11 Mayıs’ta gönüllü gençler tarafından temizlenecek.

Proje kapsamında hem İzmir Kuş Cenneti hem Homa Dalyanı’nın temizlenmesi, tanıtımı ve çevrenin korunması konusunda bilinçlendirme yapılması amaçlanıyor.

Dünyadaki çevre kirliliğine dikkati çekmek için gönüllülerle birlikte vatandaşlarla çalışmalar yürütecek olan Çiğli Belediyesi bünyesindeki AB Eğitim ve Gençlik Birimi, kampanyaya Çiğli kıyılarından başlayacak.

Ciddi sağlık ve çevre sorunları oluşturan kıyıların temizliğine ilişkin kamuoyu oluşturmak isteyen birim, Çiğli kıyılarında etkinlikler gerçekleştirecek.

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, büyüyen atık sorununa, hem bireylerin hem de iş kollarının arkalarında bıraktıkları çevresel değişimlere dikkat çekmek istediklerini belirterek yurt içi ve yurt dışından gelen gönüllülerle Çiğli kıyılarını temizleyeceklerini belirtti.

Arslan, “Çevremize sahip çıkmamız gerekiyor. Kıyılarımız denize atılan çöpler nedeniyle kirleniyor. Belediyemizde kurduğumuz AB birimi ile bu konularda çalışmalar yürütüyoruz. Gönüllülerimizle çalışmalar yapıyoruz. Cumartesi günü büyük bir temizlik kampanyamız olacak. Çiğli kıyılarını temizleyeceğiz. Aynı zamanda dikkatleri çevre kirliliğine de çekmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com