İzmir'de 35 TGB'li gözaltına alındı

İzmir'de 35 TGB'li gözaltına alındı
Niyet okuyan polis eylem yaparlar süphesiyle gözaltına aldı.

İzmir'de düzenlenen İktisat Kongresi'nde 'önleme gözaltısı' yetkisiyle ilgili ilk operasyon yapıldı. Polisin niyet okuyuculuğa soyunması demek olan yetkiyle daha eylem yapmayan 35 genç gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın katıldığı 5. İzmir İktisat Kongresi'ne dakikalar kala polis TGB'li gençlere operasyon yaptı. İstihbarat alındığını ileri süren güvenlik güçleri öngörüye dayanarak 35 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan TGB'liler, otobüsle Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada Kongre'nin yapıldığı otelin çevresindeki cadde ve sokaklar, güvenlik nedeniyle trafiğe kapatıldı. Ayrı uçaklarla gelen Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın Adnan Menderes Havalimanı ile otel arasındaki güzergah da geçişler sırasında trafiğe kapatıldı.

POLİSE ‘ÖNLEME GÖZALTISI’

Ekim ayı başında gündeme gelen yeni bir yetki paketi kapsamında polise ‘tehlike arz ettiği düşünülen kişiler için önleme gözaltısı’ yetkisi verileceği gündeme gelmişti. Henüz yasalaşmayan taslak, hâkim ve savcı talebiyle uygulanan önleme gözaltılarını bundan böyle 12-24 saate kadar polisin yetkisine veriyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com