İzmir'de 9 Eylül coşkusu

İzmir'de 9 Eylül coşkusu
9 Eylül İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşu kutlanıyor

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü tüm şehirde kutlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği '91. Yıl Zafer Yürüyüşü' yoğun bir katılımla Basmane Polis Merkezi önünden başladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra başta Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve bazı CHP İzmir milletvekillerinin katıldığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene geçildi. İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.DÜN GECE DE RESEPSİYON VERİLDİ

Dün akşam da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen '9 Eylül resepsiyonu' kentin önde gelen isimlerini bir araya getirdi. İnciraltı Kent Ormanı'nda düzenlenen resepsiyona siyaset, ekonomi, bilim, sanat, eğitim ve iş dünyasının temsilcileri ile birlikte, nefes kesen gösterileriyle tüm Türkiye’nin gururu olan Türk Yıldızları ekibi de katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Dr.Türkegül Kocaoğlu ile birlikte konuklarıyla tek tek ilgilendi. Kurtuluş coşkusunun yaşandığı ve gece geç saatlere kadar devam eden resepsiyonda Ege Ordu Komutanı Org. Abdullah Atay, İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Erdoğan, CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Hülya Güven, Mustafa Moroğlu, Oğuz Oyan, İzmir Başsavcısı Hüseyin Baş, Baro Başkanı Sema Pektaş, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli vardı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ''9 Eylül, özellikle bize bugünü bahşeden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, dava arkadaşları olmak üzere, tüm Silahlı Kuvvetlerimize şükranlarımızı, minnet duygularımızı sunma günüdür” dedi. (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com