İzmir'de başkanlık için uzlaşma çalışmaları

İzmir'de başkanlık için uzlaşma çalışmaları
CHP İzmir'de tüm gözlerin üzerine döndüğü Gürsel Erol, medyadaki iddialara yanıt verdi

Celal Atik Spor Salonu'nda 3 Haziran'da gerçekleştirilecek CHP İzmir İl Kongresi öncesi tüm gözler Gürsel Erol'a döndü. İzmir siyasetine yön veren Ege'de Sonsöz ile Ege'nin Sesi adlı internet siteleri, Gürsel Erol'un 3 Haziran'daki seçimi dizayn etmek üzere kente geldiğini yazdı. İki site de Erol'un Aziz Kocaoğlu ile görüştüğünü ve adaylardan Ali Engin'in başkanlığı üzerinde uzlaşmaya çalıştıklarını öne sürdü.

CHP İzmir İl Başkanlığı seçimleri 3 Haziran'da yapılacak. Seçimde mevcut İl Başkanı Tacettin Bayır, Levent Eyipişiren, Ali Engin, Hüseyin Akpınar ve Sinan Karamustafaoğlu'nun yarışması bekleniyor. Seçime günler kala yapılan bir görüşme ise İzmir siyasetini dalgalandırdı. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Gürsel Erol'un yaptığı görüşme siyaset kulislerine bomba gibi düştü. İzmir siyasetinin etkin iki internet sitesi olan Ege'de Sonsöz ile Ege'nin Sesi, Kocaoğlu ile Gürsel Erol'un görüşmesini "Ali Engin üzerinde uzlaşıyorlar" başlığıyla verdi.

Kamuoyunun sitemizde yer alan haber ve analizlerden tanıdığı Gürsel Erol ise suskunluğunu www.gercekgundem.com 'a bozdu. "İstanbul ve Ankara İl Başkanlığı seçimlerini dizayn eden kişi" olarak tanınan Gürsel Erol, şöyle konuştu:

"Başkan Aziz Kocaoğlu ile görüşmemize çok farklı anlamlar yükleniyor. Sayın Kocaoğlu ile sanki ilk kez görüşüyormuşuz gibi bir hava yaratıldı. Ben Sayın Kocaoğlu'nu çok eskiden beri tanırım. Sayın Kocaoğlu Bornova İlçe Başkan Yardımcısı iken de çok sıkı dostluğumuz vardı. Keza İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ile de çok eski dostuz. Bu saygıdeğer siyasetçileri uzun zamandan beri tanıyorum."

Kocaoğlu ile yaptıkları görüşmede "herhangi bir aday üzerinde konuşmadıkları"nı dile getiren Gürsel Erol, sözlerine şöyle devam etti: "Tabii ki; buluştuğumuzda İzmir İl Başkanlığı seçimi üzerine sohbet ettik. Benim Ali Engin'in seçimi kazanmasını istediğim biliniyor. Bunu zaten açıkça söylemiştim. Başkan Kocaoğlu ise ilçe örgütleri ile milletvekillerinin eğiliminin netleşmesini istiyor. Bizim herhangi bir aday üzerinde uzlaştığımız haberi doğru değil."

Kendisinin İzmir'de ticaret yaptığını da belirten Gürsel Erol, "İzmir'e sanki ilk kez geliyormuşum gibi bir hava verilmiş haberlerde. Benim işyerim zaten İzmir'de. Alaçatı'da yeni bir mekan daha açıyorum. Bununla ilgili hazırlıklarım var. İzmir'e ilk kez geliyor değilim."

Gürsel Erol, yaptıkları görüşmede CHP İstanbul İl Başkanlığı Kongresi üzerine sohbet ettiklerini de ifade etti. Erol, "Başkan Kocaoğlu'nun İstanbul İl Kongresi'ni yönetmesini istemiştik. Fakat işlerinin yoğunluğundan dolayı İstanbul'a gelemedi. Görüşmede, (Keşke gelebilseydiniz) dedim. Kocaoğlu da çok istediğini ancak programının uymadığını söyledi. Görüşmemiz bundan ibarettir" ifadesini kullandı.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com