İzmir’de baskın:12 kişi gözaltında

İzmir’de baskın:12 kişi gözaltında
İzmir’de madeni yağ üretim ruhsatı alan fabrikalarda 10 numara yağlara tiner ve solvent karıştırılarak elde edilen akaryakıtın, anlaşmalı petrol istasyonları aracılığıyla satıldığını belirleyen polis 12 kişiyi gözaltına aldı. Operasyon kapsamında 5 madeni

Özellikle kamyon, otobüs gibi büyük taşıtlara yasal olmayan yollardan üretilen akaryakıt satıldığı ihbarını alan İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmalarında, yağların üretildiği fabrikalar ile satıldıkları istasyonların belirlenmesiyle eş zamanlı operasyon düzenledi. Polis ekiplerinin baskınlarında 12 kişi gözaltına alındı. Zanlıların madeni yağ üretim ruhsatları bulunan 5 fabrikada, 10 numara olarak binilen yağlara solvent ve tiner karıştırarak akaryakıt elde ettikleri belirlendi. Şebeke elemanlarının daha sonra bu yakıtları özel düzenek kurulmuş olan petrol istasyonlarında, kamyon, TIR ve otobüslere sattıkları tespit edildi.

Polis, bu yöntemle 5 fabrika ile 5 akaryakıt istasyonunun çalıştırıldığını ortaya çıkardı. Ekiplerin operasyonunun devam ettiği, yeni gözaltıların da olabileceği bildirildi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com