İzmir'de CHP'den istifalar

İzmir'de CHP'den istifalar
Kınık, Menderes ve Dikili belediye başkanları partilerinden istifa etti - CHP İl Başkanı Engin: "Bu saatten sonra İzmir'deki belediye başkan adaylarımızda bir değişiklik olmayacaktır

İzmir'de Kınık, Menderes ve Dikili belediye başkanları CHP'den istifa etti.

Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzde 60-70 kamuoyu desteği aldığını, ancak yüzde 13 kamuoyu desteği alan başka bir ismin CHP'den belediye başkan adayı gösterildiğini belirtti.

Gelişmeleri değerlendirerek CHP'den istifa ettiğini söyleyen Kaya, şöyle konuştu:

"Böyle bir süreç yaşandı. Kınık halkı 3. kez aday olmamız konusunda baskı yaptı. Desteğimiz büyüktü ama başka bir aday gösterildi. Halkımız da buna tepki gösterdi. Başka bir partiden aday olmam konusunda baskı yaptılar. Bu nedenle, halkın iradesine saygı duyup Demokrat Parti'den aday olma kararı aldık. İnşallah 1 Nisan'da bu defa Demokrat Parti çatısı altında yine belediye başkanı olacağız."

Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün de CHP'nin belediye başkan adayı belirleme sürecinde yarışma koşulları sunduğunu, ancak buna uyulmadığını savundu.

Aday adaylığı için başvuruda bile bulunmayan birinin belediye başkan adayı olarak gösterildiğini öne süren Özgün, "Bu yöntem Menderes'e yapılmış en büyük hakarettir. Bu davranışı Menderes'e layık görenlerle yan yana durmamak ve bu ayıba ortak olmamak adına istifa ettim" dedi.

Dikili Belediye Başkan Vekili Yusuf Altıparmak da aday belirleme süreci nedeniyle CHP'den istifa kararı aldığını, başka bir partiye geçip geçmeyeceği konusunu da değerlendirdiğini, konuyla ilgili detaylı açıklamayı daha sonra yapacağını dile getirdi.

- "Değişiklik söz konusu değil"

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin de yaptığı yazılı açıklamada, aday adaylığı sürecinin sona erdiğini belirterek, "Artık adaylarımızın etrafında kenetlenme vakti" dedi.

Engin, gösterilen tepkilerin doğal olduğunu ancak bu tepkilerin demokratik haklar sınırında kalması, sona erdirilmesi, partiye zarar verecek noktaya getirilmemesi gerektiğini bildirdi.

Engin, şunları kaydetti:

"Artık adaylarımız kesinleşmiştir ve hem MYK hem de Parti Meclisi kararlarıyla bu sürece son nokta konmuştur. Aday adaylığı sürecinde gösterdikleri faydalı ve seviyeli çalışmaları için tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyor, aynı tavrı adaylarımızı desteklerken de göstereceklerinden zerre kadar şüphe duymuyorum. Bu saatten sonra İzmir'deki belediye başkan adaylarımızda bir değişiklik söz konusu olmayacaktır."

Muhabir: Efsun Yılmaz
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com