İzmir'de CHP'den sürpriz aday adayı!

İzmir'de CHP'den sürpriz aday adayı!
O isim CHP'den aday adaylığını resmen açıkladı!
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için aday adayı olacağını açıkladı. Resmi başvurusunu 2 Eylül’de yapmaya hazırlanan Güler, "Böyle bir niyetim var. Parlamanto kapandığından beri İzmir’deyim. Çeşitli görüşmeler, temaslar yaptım. Ben de bu fikre yatkın hale geldim. Resmi başvurumu yapmadım. Süre, 2 Eylül’e kadar uzatıldı o zaman yapacağım. Şu an parti için yarış aşamasındayız" dedi.
 
Genel Merkezin kimi aday gösterirse göstersin gece gündüz çalışacağını söyleye güler "Ayrıca aday gösterilmesem de aday gösterilmiş gibi çalışacağım. İl Başkanlığı planlama yapacak. Bizde birlikte çalışma kültürü güçlüdür" dedi.
 
AKP'li Binali Yıldrım'ın İzmir'den aday gösterileceğini ifade eden Güler "Yerel seçimde İzmir’de AKP ile CHP arasındaki makas daha da açılacak. AKP, ’Ulaştırma Bakanı aday olursa izmir’i uçururuz’ diyor. Ulaştırma Bakanı, İzmir’in liman sorununun çözümü için 10 yıldır ne yaptı? Alsancak, Nemrut, Çandarlı limanları için ne yaptı? İzmir’in limanlarındaki ticaretin artması için hiçbir şey yapmadılar. Türkiye’nin bir mevsimde üç kez farklı ürün dikebildiği Ödemiş’te Bakırçay’da duble yol yok. 30 kilometre bozuk yolda gidiyorsun. Ne üründe hayır var, ne sende. Vecihi Hürkuş Havalimanı nerede? Haber yok. 35 projeyi üfürdüler. Şimdiye kadar havalimanının tamamlanması gerekirken daha yüzde 40’ı bitti. Demiryolunun Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne (AOSB) kadar uzatılması gerekir ki günde 100 bin kişi hareket ediyor. Nerede Ulaştırma Bakanı? 10 yıldır neden uçurmadın? İzmir halkı bunu görüyor. Ulaştırma Bakanı televizyonlarda bağırıyor, ’duble yollar yaptık’ diyor. Ödemişli de ’bizim 30 kilometreye sıra gelmedi herhalde’ diyor. Aynı Bakan, ’Demirağlarla ördük dört bir yanı’ diyor. İzmir’de AOSB’de görevli 100 bin kişi ’Biz ağ dışında kaldık herhalde’ diyor." dedi.
 
CHP İzmir'de kimi aday gösterecek?
 
CHP Genel Merkezinin yerel seçimler için aday belirlerken işlerinin hayli zor olacağı gözüküyor. Çünkü birbirinden değerli isimler CHP'den aday adaylıklarını açıkladı. Kulislerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday gösterileceği iddiaları dolaşırken Kocaoğlu'nun aday adayı olmayıp kendisini Genel Merkezin aday göstermesini bekleyeceği gelen bilgiler arasında.
 
CHP eski İzmir Milletvekili Canan Arıtman ile Diş hekimi Cemal Zafer Gürbüz, adaylık için resmen başvururken, parti kulislerinde CHP İzmir milletvekillerinden Birgül Ayman Güler, Mehmet Ali Susam, Erdal Aksünger, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ın adları adaylık için geçiyor. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com