İzmir'de denize askeri eğitim uçağı düştü

İzmir'de denize askeri eğitim uçağı düştü
İzmir'in Foça ilçesi açıklarında askeri bir uçağın düştüğü belirtildi.
Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan bir eğitim uçağı, saat 16.30 sıralarında Foça ilçesi Ramadan Burnu yakınlarında Ege Denizi'ne düştü.
 
Kıyıya yaklaşık 3 mil mesafeden denize düşen uçakta iki askeri pilotun bulunduğu öğrenilirken, kaza sonrası Foça limandaki balıkçılardan da arama kurtarma konusunda destek istendi.
 
Foça Kaymakamı Adem Aslan, düşen uçağın askeri eğitim uçağı olduğunu, bölgeye hareket ettiklerini bildirdi.

Vali'den açıklama

İzmir Valisi M. Cahit Kıraç Çiğli 2. Ana Üs Komutanlığı'ndan T 37 tipi eğitim uçağının kayıp olduğu hakkında kendisine bilgi ulaştığını açıkladı.
 
Foça ve Yenifoça beldesi arasındaki Aslanburnu açıklarında balıkçılar saat 17.00 sıralarında denize uçan bir cismin düştüğünü bildirdi. Bunun üzerine Sahil Güvenlik botları ve İzmir'deki Sivil Savunma'ya bağlı kurtarma ekipleriyle askeri kurtarma ekipleri bölgeye hareket etti. İzmir Valisi Cahit Kıraç da T 37 tipi bir askeri eğitim uçağının kayıp olduğunun bildirildigini söyledi, "Bölgedeki görgü tanıkları da denize bir cismin düştüğünü söyledi. Askeri ve sivil yetkililerin bölgede yaptığı aramalarda şu ana kadar birşeye rastlanamadı" dedi.
 
Resmi olmayan kaynaklardan alınan bilgiye göre uçakta bir eğitmen Türk subayla, Pakistanlı pilot öğrencinin bulunduğu öğrenildi.

Uçağın alev aldığını görenler var

Bölgedeki balıkçılar, kazayı bildirirken, uçağın bir kanadının kırıldığını ve ardından alev aldığını belirtti. Aslanburnu sahilinde AKS ve 112 ekipleri bekletilirken, denizden arama çalışmaları başladı.
 
Foça Belediye Başkanı CHP’li Gökhan Demirağ, Kaymakam Adem Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Zeren ve Foça İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Recep, Aslanburnu mevkiine geldi.(NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com