İzmir'de doktora darp iddiası

İzmirde doktora darp iddiası
Ödemiş Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde 2 gün önce bir doktorun hasta yakını tarafından darbedildiğini öne süren hastane çalışanları, şiddeti kınamak için iş bıraktı

İZMİR (AA) - Ödemiş Devlet Hastanesi’nde acil tıp uzmanı Serkan Barbaros’un 2 gün önce bir hasta yakını tarafından darbedildiğini iddia eden hastane çalışanları, şiddeti kınamak için yarım gün iş bıraktı.

İş bırakma eylemi yapan grup adına açıklamada bulunan genel cerrahi uzmanı Dr. İsmet Emeklioğlu, sağlıkta karşılaşılan şiddetin diğer meslek gruplarından 16 kat daha fazla olduğunu ifade ederek, "Biz de şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bugün özellikle sağlıkta şiddete hayır demek için toplandık ve hayır diyoruz. Bir de sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddetin sonlandırılmasını istiyoruz. Bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerekir. Biz de sağlık çalışanları olarak, üstümüze düşeni yapacağımız gibi yasama, yürütme, yargı da üzerine düşeni de yapmalıdır” dedi.

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Nur Oktay da  saldırıyı kınadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Hasta yakını kılığındaki bu saldırganların cezalandırılmaları için her türlü hukuki girişimleri yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu şiddet eylemi yapanların yanına kar kalmayacaktır. Hekimler ve sağlık çalışanlarının yalnız ve sahipsiz olduğu sananlar yanıldıklarını anlayacaklardır. Savaşta bile dokunulmayan hekimlere, dokunulmazlığı olan hekimlere sağlık çalışanlarına şiddet uygulamalarının son yıllarda olağanüstü artmasının bildiğiniz gibi birçok nedeni var. Bunun en başta gelen nedeni de Sağlık Bakanlığı tarafından sağlıkta dönüşüm programının yıllardır hayata geçirilmesi çabasıdır. İşte bu yüzden hekimlerin sağlık çalışanlarının onurunu zedelemek, itibarsızlaştırmak, topluma hedef göstermek amaçlı resmi açıklamalar her gün televizyonlarda, basında yapılmaktadır."

Şiddete uğradığını iddia eden acil tıp uzmanı Serkan Barbaros da arkadaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür ederek "Anladım ki Pazar günü sadece benim yüzüme bir yumruk atılmamış burada onlarca yüzlerce sağlık çalışanlarına ve emekçisine atılmış. Bu mesleğe, bu meslek onurunu koruduğunuz ve benim yanımda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu mesleği icra ettiğiniz her dakika bu dik duruşu, bu onuru göstermenizi istiyorum sizden çünkü çok özel bir işi, çok büyük özverilerle ve her şeye karşı yapıyoruz” dedi

İddiaya göre, dört aylık bebeğine iğne yaptırmak için hastaneye gelen ve kendisinden reçete isteyen acil tıp uzmanı Serkan Barbaros'a, her zaman bu iğneden yaptırdıklarını söyleyerek iğnenin yapılması konusunda ısrar eden A.K, daha sonra çocuk doktoru Tanzer İnanoğlu'ndan iğnenin yarım doz uygulanması gerekirken tam doz uygulandığını öğrenmesi üzerine Barbaros’u gözüne yumruk atarak darbetti.

Serkan Barbaros'un A.K’dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com