İzmir'de iki turist öldürüldü!

İzmir'de iki turist öldürüldü!
İzmir'in Buca ilçesi Kaynaklar Mahallesi ormanlık alanında iki kadın cesedi bulundu.


İzmir'in Buca ilçesi Kaynaklar mahallesindeki ormanlık alanda iki kadın cesedi bulundu. Boğazları kesilerek öldürüldüğü anlaşılan iki kadının Kuşadası'na tatile gelen turist olduğu öğrenildi. 
  
 Olay Kuşadası'nda tatil yapan İrlandalı Shanon Grahon'un tekne gezisinden döndüğünde annesi Marion Elizabeth Grahon'a ulaşamaması üzerine ortaya çıktı. Annesine ulaşamayan Shanon Grahon, polise başvurdu. Polisin genç kızın arkadaşlık kurduğu 17 yaşındaki garson Recep Ç.'yi sorgulaması üzerine cinayet ortaya çıktı.
 
15 yaşındaki Shanon Grahon ile aşk yaşadıklarını belirten Recep Ç. cinayeti itiraf etti. Evlenmelerine karşı çıkan anne Marion Elizabeth Grahon'u (54) ve birlikte tatil yaptığı bayan arkadaşı Katy Wins More'yi (54) gezdirme bahanesi ile Kuşadası'ndan İzmir'e M.K. isimli taksici ile birlikte götürdüğünü söyledi.
 
İzmir'de Babası E.Ç.'nin dükkanına kadar Kuşadası'ndan tuttuğu taksi ile giden Recep Ç. burada babasının arabasını alarak Marion Elizabeth Grahon ve Katy Wins More'yi gezdirme bahanesi ile Buca ilçesine bağlı Kaynaklar mahallesindeki ormanlık alana götürdü. İki kadını burada bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf eden Recep Ç. daha sonra Kuşadası'na döndüğünü söyledi. 
  
 ELBİSELERİNİ ÇÖP ATMIŞ 
  
 Recep Ç. ile ilişki yaşayan İrlandalı genç kızın olay olduğu anda tekne turunda olduğu öğrenildi. Tekne turundan dönen Shanon Grahon annesine ulaşamayınca polise haber vermesiyle olay ortaya çıktı. Recep Ç.'nin cinayet sonrası Kuşadası'na döndüğünde hareketlerinin şüpheli olduğunu belirten çalıştığı işyerindeki arkadaşları, "Recep, geldiğinde çok farklıydı. Bir süre sessiz sessiz duvarın dibinde oturdu. Daha sonra üzerindeki eşyaları değiştirdi. Daha sonra bir poşet içinde çöpe bir şeyler attı" dedi.
 
Polisin çöpte yaptığı aramada üzerinde kan lekeleri olan kıyfetleri bulduğu öğrenildi. Olayı itiraf eden Recep Ç. daha sonra olay yerine getirilerek cesetlerin yerini gösterdi. Cinayette öldürülen Marion Elizabeth Grahon Katy Wins More'nin olay yerinde yapılan incelemelerin ardından İzmir Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı. Olayın ortaya çıkmasının ardından Recep Ç., babası E.Ç., ile taksi şoförü M.K. gözaltına alındı. Şahısların jandarmadaki sorguları devam ediyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com