İzmir'de Sel Felaketi!

İzmir'de Sel Felaketi!
İzmir'de gece etkili olan sağanağın etkisiyle Maltepe Deresi'nin taşması sonucu çok sayıda ev ve iş yerini su bastı...

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, özellikle Çiğli Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki ve Kent Hastanesinin deniz tarafındaki sokaklarda sıkıntı yaşandığını, vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.

Sokak aralarında su birikintileri nedeniyle evlerinden dışarı çıkması gereken vatandaşların, botlarla taşındığını, bir hastanın da botla hastaneye sevk edildiğini bildiren Barandır, şu bilgiyi verdi:

“Maltepe Deresi'nin taşması sonucu sıkıntı yaşandı, vatandaşlar mağdur oldu. Demirköprü tarafında dere taştı. Sokaklardaki çamur kepçelerle kaldırılıyor. İtfaiye, İZSU, İZBETON ekipleri yoğun biçimde çalışıyor. Baskına uğrayan evlerden motopomplarla su çekiliyor. Su tahliyesi için mazgalları açtık. Şu an yağmur olmadığı için çalışmaların bir süre sonra tamamlanmasını bekliyoruz.”

Barandır, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin, bölgede vatandaşlara pide ayran dağıttığını sözlerine ekledi.

KOCAOĞLU İNCELEME YAPTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şiddetli yağışın ardından su taşkını yaşanan Karşıyaka ve Çiğli'deki bölgelere giderek, yapılan çalışmaları inceledi.

Halkın sorunlarını dinleyen Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin tüm olanakları seferber ederek aralıksız çalıştığını vurguladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sorunlu bölgeleri dolaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Bütün ekiplerimizle birlikte sahada çalışıyoruz. Su tahliye çalışmalarını yapıyoruz. Hep beraber elimizden geleni yapacağız. Yolların temizliğinin ardından evlerin içleri de temizlenecek. Bu sıkıntıyı da aşacağız” diye konuştu. Başkan Kocaoğlu'na Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da eşlik etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com