İzmir'de soykırım arbedesi

İzmir'de soykırım arbedesi
Aynı meydanda farklı görüşte iki grubun yaptığı basın açıklaması sırasında arbede çıktı.
İzmir'de Ermeni soykırımı iddialarının yıldönümünde, aynı meydanda farklı görüşte iki grubun yaptığı basın açıklaması sırasında arbede çıktı. Çevik kuvvetin araya girmesiyle olaylar sona erdi. 
 
Ermeni soykırımı iddialarını protesto etmek için, Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri Basmane Meydanı'nın bir köşesinde, çeşitli sivil toplum örgütü ile siyasi partilerin oluşturduğu grup ise, aynı meydanın başka bir bölümünde basın açıklaması için toplandı.
 
Polisin yaptığı görüşmelerin ardından, ilk olarak yaklaşık 30 kişilik grup adına, Halkın Kurtuluş Partisi İl Başkanı Tacettin Çolak açıklama yaptı. Ermeni soykırımı iddialarının yalan ve bunların ABD kaynaklı olduğunu ileri sürdü. 
 
Tacettin Çolak'ın açıklamasının uzun sürmesi üzerine, bu kez çeşitli sivil toplum örgütü ile siyasi partilerin oluşturduğu yaklaşık 150 kişilik grup adına Zeynep Tozduman, Ermeni soykırımının yaşandığını anlatan basın açıklamasını okumaya başladı. 
 
Karşılıklı sloganların atılması sırasında birbirlerine yaşlaşan iki grup üyeleri arasında arbede çıktı. Ellerindeki bayrakların sopaları ve yumruklara birbirlerine saldıran iki grubu, araya giren çevik kuvvet ekipleri ayırdı. Polisin şerit oluşturmasının ardından basın açıklamalarını tamamlayan gruplar meydandan ayrıldı.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com