İzmir'de şüpheli paket paniği

İzmir'de şüpheli paket paniği
İzmir'de iki ayrı noktaya bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu.
İzmir'in en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir işyerinin önüne bırakılan, etrafı bantlı koliyi görenler şüphelenip, saat 04.00 sıralarında durumu polise bildirdi. Alsancak yönüne araç ve yaya trafiği kesildi. Güvenlik şeridi çeken güvenlik güçleri, olay yerine bomba imha uzmanı ekipleri çağırdı. Önlem amaçlı seyyar bir jammer koliye yakın bir yere getirilip, aktif hale getirildi. Ardından özel kıyafetini giyen bomba imha uzmanı şüpheli koliyi inceledi. Son olarak bomba imha uzmanı, koliyi fünye ile patlattı. İncelenen kolinin içinden bir işyerine ait broşür çıktı. Yaklaşık 45 dakika kapatılan yol tekrar açıldı.
 
ACİL SERVİS ÖNÜNDE UNUTULAN BAVUL, KORKUTTU
 
Yenişehir Semti 1140/1 Sokak üzerinde bulunan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Acil Servis girişi önüne bırakılan bavulu gören vatandaşlar şüphelendi. Saat 03.00 sıralarında polisi arayarak durumu bildirdi.
 
GİYİM EŞYASI ÇIKTI
 
İhbar üzerine acil servise gelen polis ekipleri, hastanenin giriş çıkışını yaya ve araç trafiğine kapattı. Hastane bahçesinde duran vatandaşlar ile acil servis içinde bulunan hasta ve hasta yakınlarını korunaklı bir bölgeye götürüldü. Ayrıca güvenlik güçleri, olay yerine bomba imha uzmanı ekip istedi. Acil servise gelen uzman ekip, hazırlıklarını tamamladı. özel kıyafetini giyen bir bomba imha uzmanınca bavula yerleştirilen fünye patlatıldı. Parçalanan bavulda, giyim eşyasının bulunduğu görüldü. Vatandaş rahat bir nefes alırken, hastane giriş çıkışlarına 30 dakika sonra tekrar izin verildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com