İzmir'de Trafik Dedektifi Projesi başladı

İzmirde Trafik Dedektifi Projesi başladı
Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Trafik Dedektifleri Projesi İzmir'de de başladı

İZMİR (AA) - Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Trafik Dedektifleri Projesi, Ankara, İstanbul ve Bursa'dan sonra İzmir'de de başlatıldı. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Uluslararası Polis Birliği ve OPET'in desteklediği proje kapsamında İzmir'deki ilk ders Bostanlı Trafik Eğitim Parkı'nda 7. sınıf öğrencilerine verildi. 

İzmir Valisi Mustafa Toprak, eğitim öncesi yaptığı konuşmada, ülkedeki her ferdin geleceğinin güzel olması ve yaşam kalitesinin yükselmesi için trafik konusunda herkese görev düştüğünü belirtti. 

Trafik Dedektifleri Projesi'ne herkesin destek vermesini isteyen Toprak, "Bilinç düzeyini yükseltirsek güzel günler bizi bekliyor olacak. İzmir'de trafik sorununun A'dan Z'ye tartışıldığını biliyoruz ve sorunların çözümü konusunda herkesin katkı sağlaması gerekiyor" dedi. 

Sadece altyapı düzenlemesi ve polis ile trafik sorununun çözülemeyeceğini dile getiren Mustafa Toprak, asıl önemli konunun küçük yaştan itibaren trafik konusunda eğitim vermek olduğunu ifade etti. 

Bilinçlendirme ve kurumlar arası işbirliği ile trafik sorununun azalacağını da söyleyen Toprak, "Yeni arterlerin açılması, altyapı sorunlarının çözümü de bizlere katkı sağlayacak. Konak Tüneli de bu projelerden biri" diye konuştu. 

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da toplumsal bilinçlenme ve eğitimin büyük önem taşıdığını aktararak, eğitim alan öğrencilerin trafikteki yanlışlar konusunda ailelerini uyarmasını istedi. 

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ise Türkiye'de son 30 yılda 160 bin kişinin kaza yerinde hayatını kaybettiğini, kaza sonrasında hayatını kaybedenlerle sayının 350 bini aştığını söyledi.

Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında 3-17 yaş arası 1,5 milyon çocuğa eğitim vermeyi amaçladıklarını ifade eden Öztürk, eğitim alan çocuklara Trafik Dedektifi kartı verileceğini, bu kart ile çocukların çekilişlere katılabileceğini ve bazı indirimlerden faydalanabileceğini belirtti.

İzmir'deki resmi kurum temsilcilerinin katıldığı törende, konuşmaların ardından polis memurları tarafından öğrencilere eğitim verildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com