İzmir'de yangın

İzmir'de yangın
İzmir’in Ödemiş ilçesinde çıkan yangında 1 hektarlık zirai alan ile 5 dekarlık makilik alan kül oldu.
Dün akşam (Perşembe) saat 21.30 sıralarında çıkan yangın, Ödemiş ve çevre ilçe ve beldelerden gelen çok sayıda arazöz ile geç saatlerde kontrol altına alındı. Ödemiş-Birgi yolu arasında kalan ilçeye bağlı Küçükavulcuk köyünün batısında çıkan yangını söndürebilmek için çok sayıda vatandaş da söndürme çalışmalarına katıldı. Rüzgarın da etkisi ile hızla yayılan yangını kontrol altına alabilmek için bütün güçlerini ortaya koyan Ödemiş ve Bayındır Orman şefliği ile ilçe ve belediyelere ait arazözlere, Kiraz, Beydağ ve Menderes ilçeleri ile Kaymakçı, Ovakent ve Birgi belde belediyelerinin yangın söndürme ekipleri yardım ettiler.
 
İlçe jandarma komutanı üsteğmen Furkan Fahri Altıntaş ve Ödemiş belediye başkanı Bekir Keskin’in de söndürme çalışmalarına bizzat katıldığı yangın gece 01.00 sıralarında kontrol altına alınabildi. Yangının çıkışı konusunda henüz net bir bilgi edinilemezken, soğutma çalışmalarının sabaha kadar sürmesi bekleniyor.
 
Ödemiş belediye başkanı Bekir Keskin, vatandaşların ve yangın söndürme ekiplerinin gayretli çalışmaları ile yangının kontrol altına alınabildiğini belirterek, yangın söndürme çalışmalarına katılan herkese teşekkür etti. Yanan bölgede çok sayıda zeytin ağacının bulunduğunu belirten Keskin, “Bu ağaçların çoğu, 100-150 yıllıktır. Sabah, kesin sonucu görebileceğiz. Dilerim zarar çok değildir” şeklinde konuştu. (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com