İzmir'deki cinayet

İzmirdeki cinayet
Boşanmak istediği eşi Ferdane Çöl'ü bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Sedat Çöl'ün yargılanmasına devam edildi

İZMİR (AA) - İzmir'de boşanmak istediği eşi Ferdane Çöl'ü bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Sedat Çöl'ün yargılanmasına devam edildi.

5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 11. duruşmaya "kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Sedat Çöl ile tutuksuz sanıklar B.İ ve İ.M, Ferdane Çöl’ün ailesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hukuk müşaviri Pınar Melli, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatı Aysun Yazıcıoğlu Çerçe, ile platform yöneticisi Sanem Deniz Kural katıldı.

Tanıkların dinlendiği davada, baba Fikret Maviş’in avukatı Asil Özçelik, gizli tanıklarının olduğunu ve dinlenmesini talep ettiklerini söyledi.

Mahkeme Başkanı Orhan Kızıltaş, gizli tanığın mahkemeye sunduğu dilekçesini okudu, tanığın sanık ile ölen eşinin arasında yaşanan kavgalara şahit olduğunu belirttiğini aktardı.

Kızıltaş’ın sanığa bir diyeceğinin olup olmadığını sorması üzerine sanık Çöl, “Hatırlamıyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, gelmeyen tanıkların bir sonraki celseye zorla getirilmelerine, gizli tanık olarak dinlenmek isteyen kişinin talebinin reddinde, sanık Sedat Çöl’ün tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

- Platformun basın açıklaması

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformuna üye bir grup, duruşma öncesinde, öldürülen Ferdane Çöl'ün babası Fikret Maviş, annesi Suna Maviş ile çocukları cinayete kurban giden diğer ailelerin katılımıyla basın açıklaması yaptı.

Platform Sözcüsü Senem Deniz Kural, Ferdane Çöl'ün davasının neredeyse iki buçuk yıldır devam ettiğini, adaletin gecikmesinin öldürülen kadınların değil, katillere yaradığını ifade ederek, kadın cinayetlerinde "haksız tahrik, iyi hal" gibi indirimlerin uygulanmamasını, bu indirimlerin cezaların caydırıcılığını yok ettiğini, kadın katillerine en ağır cezaların verilmesiyle bu cinayetlerin önlenebileceğini söyledi.

Ferdane Çöl'ün annesi Suna Maviş, devletten tek isteğinin, kızını katilinin yanında azmettirenlerin de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını istediğini belirtti.

- Olayın geçmişi

Bornova ilçesinde 13 Ekim 2011'de meydana gelen olayda, Ferdane Çöl boşanmak istediği eşi Sedat Çöl tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Sedat Çöl hakkında "kasten adam öldürmek", tutuksuz sanıklar C.İ, B.İ, A.D, H.M, İ.M. ile "suça sürüklenen çocuk" M.Ç hakkında da "azmettirme" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com