İzmir'den Aday Gösterilmesine Ne Dedi?

İzmir'den Aday Gösterilmesine Ne Dedi?
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir'den aday gösterilmesini nasıl karşıladı?

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, milletvekili adaylığı konusunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine önemli bir görev verdiğini belirterek, "Biz de bu öneme uygun bir tempoyla çalışacağız ve inşallah hem İzmir için hem Türkiye için hem de bütün bölgemiz için iyi sonuçlar ortaya çıkarmaya çalışacağız" dedi.

Günay, Türkiye Müteahhitler Birliği'nin 30. Genel Kurulu'na katılmak üzere geldiği Sheraton Otelde basın mensuplarının İzmir'den milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin sorularını yanıtladı.

İzmir'in kültür ve turizm açısından son derece önem taşıyan bir il olduğunu vurgulayan Günay, ancak hak ettiği yerde olmadığını, potansiyelinin altında kaldığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı ile Ulaştırma Bakanı'nın İzmir'de görevlendirilmesinin, İzmir'in potansiyelinin layık olduğu yere taşınması konusunda hükümetin gelecek dönemde bir seferberlik yapacağını gösterdiğini dile getiren Günay, "Sayın Başbakan, önemli bir görev verdi bize, hem bana hem bütün arkadaşlarımıza. Biz de bu öneme uygun bir tempoyla çalışacağız ve inşallah hem İzmir için hem Türkiye için hem de bütün bölgemiz için iyi sonuçlar ortaya çıkarmaya çalışacağız" diye konuştu.

Günay, "Rakiplerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna "Hiçbir yer kimsenin kalesi değildir. Her seçimde insanlar düşünür, taşınır, önlerine sunulan seçenekler arasından doğrusunu seçerler. İzmir'de bir ön yargı, ideolojik kavga savaşı yapmak istemiyoruz. İzmir'de bir hizmet yarışı, daha iyi yapacaklarımızı anlatma gayreti göstermeye çalışacağız. Sanıyorum ki sağduyulu bütün yurttaşlarımız da bizim bu anlattığımızdan gereken yararlı sonucu çıkaracaklardır" yanıtını verdi.

Seçimlere katılacak bütün adayları çok değerli bulduğunu söyleyen Günay, "İzmir'i bekliyor muydunuz?" sorusunu da "İzmir'in beni beklediğini duydum" şeklinde yanıtladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com