İzmir'den Tavşanlı'ya Dostluk Köprüsü

İzmir'den Tavşanlı'ya Dostluk Köprüsü
Milli Eğitim Vakfı Özel İzmir İlköğretim Okulundan bir grup öğrenci, yaklaşık iki yıl önce kitaplar bağışladıkları Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Aliköy İlköğretim Okulunu, Vakıf Başkanı ve velileriyle birlikte ziyaret etti.

Milli Eğitim Vakfı Başkanı Nedret Esendemir,  yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Aliköy beldesindeki okula katkı sağlamak için düzenledikleri kampanyadan elde ettikleri parayla bilgisayar, projeksiyon cihazı, fotokopi makinesi ve çeşitli kitaplar aldıklarını söyledi.
Özel bir tur firması aracılığıyla bu hediyeleri Tavşanlı'ya getirdiklerini belirten Esendemir, ''İki yıl önce destek verdiğimiz kütüphaneye yeni katkılar sağlamak ve okulun ihtiyaçlarını karşılamak istedik.
Hem hediyelerimizi getirmek hem de dostluğumuzu pekiştirmek için öğrenci ve velilerimizden oluşan 50 kişilik grupla buraya geldik. Beldede bize gösterilen ilgiden çok memnun kaldık'' dedi.
Aliköy İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Ateş de iki yıl önce Özel İzmir İlköğretim Okulu yöneticileri ve öğrencileriyle başlayan dostluğun bu ziyaretle pekiştiğine dikkati çekerek, dost okulun öğrenci ve velileriyle tanışmaktan mutlu olduklarını anlattı.
Okulun 1989 yılında faaliyete başladığını bildiren Ateş, 145 öğrencinin bulunduğu okulda 10 kişinin çalıştığını kaydetti.
Hediyelerin okul idarecilerine teslim edilmesinin ardından sınıfları gezen İzmirli öğrenciler, kara tahta ve tebeşiri ilk kez gördüklerini ve şaşırdıklarını belirtti.
zmir'den gelen grup, öğrenciler ve belde halkıyla sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com