İzmir'e bayram müjdesi

İzmir'e bayram müjdesi
Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, üç gün sürecek

Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşımda yüzde 50 indirim uygulayarak bayram ziyaretlerinin daha ekonomik ve rahat koşullarda gerçekleştirilmesini sağlayacak.Bayram önlemleri kapsamda ESHOT Genel Müdürlüğü, kabristan ziyaretleri için ücretsiz ek seferler koydu. Arife günü ile Bayramın birinci ve ikinci gününde vatandaşların gerçekleştirecekleri kabristan ziyaretleri için 08.00-16.00 saatleri arasında Hacılarkırı, Bornova, Karabağlar, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Doğançay, Örnekköy, Balçova, Narlıdere ve Buca kabristanlarına ücretsiz ek seferler gerçekleştirilecek. 

Metro ve vapur bağlantılı seferler devam ederken, İzmir dışına gidip-gelecek yolcuların ulaşımını daha rahat gerçekleştirebilmeleri için Otogar bağlantılı hatlara yeterli sayıda otobüs ilavesi yapılacak. Bayram süresince 00:25-05:55 saatleri arasında (63) Konak İskele - Bornova, (104) Konak İskele- Buca, (152) Konak İskele -Gaziemir, (180) Konak İskele - Balçova ve (542) Konak İskele - Çiğli gece seferleri devam edecek. 

METRO VE İZDENİZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro A.Ş. de vatandaşların bayram boyunca ulaşımlarını kolaylaştırmak için Arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca ulaşım planına ilaveler yaparak sefer sıklığını artırdı. 29 Ağustos Pazartesi tarihinde metro seferleri 06.00 - 24.00 saatleri arasında yoğun olan sabah ve akşamüstü saatlerinde 5 - 6 ve 7.5 dakikada bir, diğer saatlerde ise 10 dakika arayla gerçekleştirilecek.

30 - 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerini kapsayan Bayram süresince ise 06.00 - 11.00 saatlerinde 10 dakikada bir, 11.00 - 19.00 saatleri arasında 7.5 dakikada bir, 19.00 - 22.00 saatlerinde 7.5 dakikada bir ve 22.00- 24.00 saatleri arasında 15 dakikada bir sefer düzenlenecek. İzdeniz'e bağlı yolcu vapuru ve arabalı vapurlarda, Arife günü ile bayramın 1., 2. ve 3. günleri Pazar günü tarifesi uygulanarak bu tarifeye ek seferler konulacak. Yolcu vapurları saat 08.00'den, araba vapurları ise saat 10.15'ten itibaren sefere başlayacak.

HİM VE İZSU 24 SAAT ÇALIŞACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) İzmirlilere Bayram boyunca da 24 saat hizmet verecek. 445 66 55 numaralı telefonla merkeze ulaşan İzmirliler'in şikayet ve talepleri cevaplanacak. İZSU ekipleri bayram süresince yine 24 saat çalışacak. Kanal ve su arızaları ile ilgili vatandaşlar, bayram süresince “Alo 185” hattına ulaşabilecekler.

ZABITA

Arife gününden başlayarak bayram süresince mezarlıklarda Zabıta ekipleri tarafından gerekli önlemler alınarak vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda ziyaret yapmaları sağlanacak. Görüntü kirliliği yaratan reklam afişlerine yönelik çalışmalar aralıksız olarak sürdürülecek.

İzmir otogarında gerekli tedbirler alınarak vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda seyahat etmeleri sağlanacak. Seyyar satıcı ve işporta faaliyetlerinin engellenmesi konusundaki çalışmalar aralıksız olarak sürdürülecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com