İzmir’e Kuran kursu ile “irfan”

İzmir’e Kuran kursu ile “irfan”
Tire’deki Kirazoğlu Ortaokulu’nda haftanın iki günü Kuran kursu verilecek.

İzmir’deki “irfan eksikliği” okullarda açılacak “Kuran kursuyla” giderilecek.
 
Tire’de Kirazoğlu Ortaokulu
’nda perşembe ve cuma günleri 19.00 – 21.30 saatleri arasında halkın Kuran öğrenmesi amacıyla Tire Müftülüğü aracılığı ve Tire Kaymakamlığı oluruyla kurs açılmasına karar verildi.
 
Cumhuriyet’in haberine göre; Tire Müftülüğü’nün kaymakamlığa gönderdiği yazıda, “Fatih Mahallesi sakinleri müftülüğümüze müracaat ederek Kuranıkerim okumayı öğrenme talebinde bulunmuşlardır. … İlçemiz merkezindeki Kirazoğlu Ortaokulu’nda perşembe ve cuma günleri 19.00-21.30 saatleri arasında 15 Nisan 2013 tarihinden itibaren ek program açılmasını arz ederim” denildi. Kaymakamlık da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, bu talebin yerine getirilmesini istedi.
 
Eğitim-Sen temsilcisi Eyüp Aksoy, okulların camileştirildiğini vurgulayarak, İzmir’deki irfan eksikliğinin bu tür kurslarla giderilmek istendiğini söyledi.
 
AKP iktidarının son dönemlerde 4+4+4 eğitim sistemini de içine alan, din üzerinden gericileştirme politikası uyguladığına dikkat çeken Aksoy, bir yandan devrimcilere cezalar yağdırıldığını, bir yandan dinin ön plana çıkarıldığını söyledi.
 
İzmir’e özel bir yaklaşım sergilendiğini kaydeden Aksoy, “Tire Müftülüğü bundan kendisine görev çıkardı. Okulların imam hatipleştirilme sürecini yaşıyoruz ancak şimdi okullar camileştirilmeye çalışılıyor. Kuran kursları okullara taşındı. Kaldı ki okullarımızda seçmeli olarak dinle ilgili verilen dersler görülmüyor. Aileler bu dersleri çocuklarına seçmedi. Bu kursla birlikte aileler yanında çocukların da Kuran kursu görmesi sağlanacak” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com