İzmir'e Simav teşekkürü

İzmir'e Simav teşekkürü
Mayıs ayında 5.9'luk depremle sarsılan Simav'ın Belediye Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye'sinin uzattığı yardım elini asla unutmayacaklarını söyledi.

Mayıs ayında 5.9'luk depremle sarsılan Simav'ın Belediye Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye'sinin uzattığı yardım elini asla unutmayacaklarını söyledi.
Aziz Kocaoğlu'na Simav halkının şükran plaketini sunan Başkan Karahan, “Çoğu belediye başkanı bize 'geçmiş olsun' bile demezken, Aziz Başkan hem araç, hem ekipman hem de gönüllülerle büyük katkıda bulundu. Deprem yaralarının sarılmasında bize büyük güç ve destek verdi. Kendilerine müteşekkiriz” diye konuştu.
Geçtiğimiz 19 Mayıs gecesinde 5.9'luk depremle sarsılan Kütahya'nın Simav ilçesi yaralarını henüz yeni yeni sararken, Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan teşekkür için İzmir'e geldi. Ege Belediyeler Birliği'nin Ekim ayı olağan meclis toplantısına katılan Karahan, ilçesinde yaşanan deprem sonrasında verdiği desteklerden dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na teşekkür plaketi sundu. Karahan, “Simav'da yaşanan depremde 378 bina yıkıldı, şimdi 928 konut yapılıyor. İlçede can kaybı ve büyük ekonomik hasar meydana geldi. Bu sıkıntılı dönemimizde bazı büyükşehir belediye başkanları 'geçmiş olsun' demezken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu, hem araç, hem ekipman hem de gönüllülerle büyük katkıda bulundu. Deprem yaralarının sarılmasında bize büyük güç ve destek verdi. Bu plaketi sunmaktan büyük onur duyuyoruz. Kendilerine müteşekkiriz. Çok teşekkür ederiz” dedi.
Ege Belediyeler Birliği toplantısında, yeni kurulan Belediye Başkanları Derneği Başkanı Cengiz Bulut da kısa bir konuşma yaparak derneklerini ve amaçlarını anlattı. Hem belediye başkanlığı hem de milletvekilliği yaptığını hatırlatan Bulut, “Parlamenterlerin görev süresi dolduktan sonra hakları çok daha geniş ama belediye başkanları için böyle bir durum söz konusu değil! Biz bu eksikliği gidermek, vefasızlığa karşı sesimizi yükseltmek için yola çıktık. Bize yer tahsis ederek büyük destek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Kendisine gittik.
Fikrimizi söyledik, 'siz varsanız biz de varız' dedi, 'yola çıkın desteğimle yanınızdayım' dedi. Eski belediye binasını verdi. Yönetim kurulunu kurduk ve yola çıktık” dedi. Cengiz Bulut, Ege Belediyeler Birliği üyesi belediye başkanlarına da üyelik çağrısı yaptı. Ege Belediyeler Birliği Başkanı Aziz Kocaoğlu toplantıda, Birlik Genel Sekreter Vekilliğine getirilen Yusuf Ali Karaman'ı da tanıttı. Meclis toplantısında Ege Belediyeler Birliği'nin 2012 yılı çalışma programı, 2012 Mali Yılı Analatik Bütçe Tasarısı, 2012 Mali Yılı birlik ücret tarifesinin tespiti oyalanarak kabul edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com