İzmirli işçiler Afyonkarahisar'da

İzmirli işçiler Afyonkarahisar'da
İzmir'in Karşıyaka Belediyesi'ne ait Kent AŞ.'de işten çıkarılmalarını protesto amacıyla Ankara'ya yürüyen işçiler Afyonkarahisar'a ulaştı.

İzmir'in Karşıyaka Belediyesi'ne ait Kent AŞ.'de işten çıkarılmalarını protesto amacıyla Ankara'ya yürüyen işçiler Afyonkarahisar'a ulaştı. DİSK'in Genel-İş Sendikası'na bağlı işçiler, yolun yarısına geldiklerini, mücadeleyi kazanmaya azimli olduklarını söylediler.
İzmir'de başlattıkları yürüyüşte günde 25-30 kilometre yürüyen ve yürüyüşleri esnasında DİSK'in Genel-İş Sendikası'na ait bir ambulansın kendilerine eşlik ettiği İzmirli işçiler, Afyonkarahisar sokaklarında slogan attı. PTT Afyonkarahisar Şubesi önünde basın açıklamasında bulunan işçiler adına konuşan Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Erol Ekici, 16 Eylül'de başlattıkları yürüyüşte işçilerin tek isteğinin işlerine geri dönmek olduğunu söyledi. Yolun yarısına geldiklerini ve gittikleri her yerde büyük bir coşkuyla karşılaştıklarını anlatan Ekici, şöyle konuştu: 'Bu yürüyüş krize karşı bir yürüyüştür. Yoksulluğa karşı bir yürüyüştür, işsizliğe karşı bir yürüyüştür. İşten atılan 276 arkadaşımızın yerine ertesi gün İstanbul'daki bir firma ile yeniden bir ihale yapıldı ve 340 kişi belediyede çalışmaya başladı.'  Karşıyaka Belediye Başkanı'nı istifaya davet eden Ekici, Ankara'ya vardıklarında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bir görüşme yapacaklarını da ifade etti. Basın açıklamasının ardından işçiler, başlattıkları Ankara yürüyüşüne devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com