İzmit'te sinema keyfi...

İzmit'te sinema keyfi...
İzmit Belediyesi’nin 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ilk kez düzenleyeceği Altın Pişmaniye Kısa Film Festivali, renkli görüntülere sahne olacak

 İzmit Belediyesi’nin 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ilk kez düzenleyeceği Altın Pişmaniye Kısa Film Festivali, renkli görüntülere sahne olacak. Festival kapsamında düzenlenecek kısa film yarışması başvuruları 29 Haziran’a kadar kabul edilirken filmlerin gösterimi on gün sürecek.

İzmit Belediyesi “İzmit’te Sanat Var”, “Pişmaniye Festivali” ve “Hoşgörü Festivali”nin ardından bu yıl da Altın Pişmaniye Festivali düzenleyecek. İzmit’i kültür ve sanat şehri yapmaya yönelik önemli adımlar atan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Fuar Müdürü Fevzi Utaş, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar ve festival koordinatörleri, Kültür Tepesi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek festival hakkında bilgi verdi. Kısa film festivalin şehir dışına çıkarak “Altın Pişmaniye Film Festivali”ne dönüşeceğini ifade eden Doğan, bu konuda çok iddialı olduklarını dile getirdi.

İzmit’in sanayi kenti imajından sıyrılarak kültür, sanat ve turizm kenti olma yolunda önemli adımlar atıldığını dile getiren Doğan, Altın Pişmaniye Kısa Film Festivali’nin 15 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde başlayacağını, kısa filme başvurmak isteyen şehir içi ve şehir dışındaki tüm vatandaşların 29 Haziran tarihine kadar www.altinpismaniye.com aderesinde başvurularını yapması gerektiğini belirtti.
Başvuruların ardından 5 Temmuz’a kadar Yeşilçam’ın ünlü yönetmenleri ve sanatçıları tarafından değerlendirme yapılacağını dile getiren Doğan, değerlendirme sonucunda başarılı olan filmlerin 15 Haziran ile 15 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacağının bilgisini verdi. 

Festivalin İzmit’e farklı bir hava getireceğini söyleyen Doğan, “Bu sefer çok iddialıyız. Bu süreçte Altın Pişmaniye Kısa Film Festivali’ni şehir dışına çıkartarak Altın Pişmaniye Film Festivali olması yönünde çalışmalar yapacağız” dedi. Yapılan icraatların acımasızca eleştirilmesine de değinen Doğan, “ Fuar Müdürlüğü ile yaptığımız bu festivali de eleştirenler olacaktır. Neye el atsan onu eleştirdiler. Konuşan konuşsun, işini yapan da işini yapsın” şeklinde konuştu.

Herhangi bir konu sınırlamasının olmadığı festivale ünlü sinema sanatçılarının ve halkın yoğun katılımı bekleniyor. Sinemaseverlerin gösteriler sonrasında filmlerin oyuncu ve yönetmenleriyle söyleşi yapma fırsatının da bulunduğu festivalde dereceye girenler, ödüllerini 25 Temmuz tarihinde yapılacak törenle alacak. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com