İzne beklerken asker oğlunun cenazesi geldi

İzne beklerken asker oğlunun cenazesi geldi
Aydın'ın Söke ilçesindeki Askerlik Şubesi'nde nöbet tutarken hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hakan Kelakaya, memleketinde gece yarısı gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Babasının gönderdiği 200 TL harçlıkla memleketine izin için dönmeye hazırlanan ask

Aydın'ın Söke ilçesindeki Askerlik Şubesi'nde nöbet tutarken hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hakan Kelakaya, memleketinde gece yarısı gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Babasının gönderdiği 200 TL harçlıkla memleketine izin için dönmeye hazırlanan askerin cenazesinde gözyaşları sel oldu.
Bilecik'in Söğüt ilçesi askerine ağladı. Otopsisinin yapılmasının ardından İzmir'den özel bir ambulansla Bilecik'in İnhisar ilçesinin Samrı köyüne getirilen şehit asker için akşam namazının ardından tören düzenlendi. Kelakaya'nın annesi Yasemin, babası Ramis, ikiz kardeşi Gökhan ve ablası Yeliz, fenalık geçirdi. Anne Yasemin Kelakaya, oğlunun yüzünü görmek için uzun süre tabutun başından ayrılmadı.
Kelakaya'nın cenazesi, Söğüt İlçe Müftüsü Sedat Çakar tarafından kıldırılan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

İZNE GELECEKTİ CENAZESİ GELDİ
89/3 tertip olan ve Kasım ayında askerliği bitecek askerin şimdiye kadar kullanmadığı iznini bu perşembe kullanmayı planladığı öğrenildi. Zorunlu iznini kullanmak için babasının gönderdiği 200 TL harçlıkla izne gelmeyi düşünen askerin görev sırasında şehit düşmesi tüm köy sakinlerini yasa boğdu.
Cenaze törenine İl Jandarma Komtanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, çok sayıda askeri erkan ile İnhisar Belediye Başkanı İsmail Canbaz da katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com