İzzet Çapa’nın adı MİT’e karıştı

İzzet Çapa’nın adı MİT’e karıştı
Ünlü işletmeci İzzet Çapa’nın sahibi olduğu Çapamarka şirketler grubunun genel koordinatörlüğünü yapan Ragıp Karalı’nın polislere kendini MİT görevlisi olarak tanıttığı ortaya çıktı. Karalı’nın sahte MİT kimliği kullanarak çok sayıda vatandaştan para topl

Sansürsüzhaber/ÖZELİşletmeci İzzet Çapa’nın adı sahte MİT’çi skandalına karıştı. Çapa’nın yanında çalıştığı tespit edilen Ragıp Karalı isimli bir şahsın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bazı polislere kendini MİT görevlisi olarak tanıttığı tespit edildi. Emniyet müdürlüklerinde işlem yapmak isteyen vatandaşlara para karşılığında yardım ettiği öne sürülen Karalı’yı emniyet müdürlüğüne gönderilen bir ihbar maili ele verdi. Karalı polis tarafından gözaltına alınınca sorguda “MİT iddiasının Eski MİT Müsteşarı Yavuz Ataç ile aramızdaki diyalogdan kaynaklandığını düşünüyorum” dedi.

İhbar mektubu ele verdi

Çapamarka şirketler grubunun genel koordinatörlüğünü yapan Ragıp Karalı’yı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen ihbar maili ele verdi. Murat Mirza isimli şahsın şikayetinde Karalı’nın sahte MİT kimliği kullanarak çok sayıda vatandaştan para topladığı öne sürüldü. İzzet Çapa’nın eğlence mekanlarının ağırlıkta olduğu Nişantaşı civarında yaşadığı belirlenen Karalı’nın ayrıca sahte MİT kimlik kartı kullanarak İstanbul Emniyetinde görevli çok sayıda polis memuruna da kendini MİT’çi olarak tanıttığı öne sürüldü.

Gözaltına alındı

Karalı hakkında çok sayıda şikayet ihbarı yapılmasının ardından polis harekete geçti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık büro amirliği ekipleri Karalı’yı gözaltına aldı. Emniyet müdürlüğünde sorguya alınan Karalı’nın ilk önce kimlik tespiti yapıldı. Yapılan kimlik tespitinin ardından Karalı’ya sahte MİT kimliği ile dolandırıcılık yapıp yapmadığı, yine sahte MİT kimliğini göstererek güven kazandığı ve bu imtiyazı kullanarak emniyet müdürlüğünde işlem yapmak zorunda olan kimselerden para karşılığı yüklü miktarda gelir elde ettiği iddiası soruldu. Karalı verdiği ifadede kamuoyunun yakından tanıdığı bir devlet görevlisinin adını verdi.

İşte Karalı’nın ifadesi…

Yankesicilik ve dolandırıcılık suçu işlediği iddiasıyla gözaltına alınan Ragıp Karalı emniyette ifadesinde dönemin MİT Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Yavuz Ataç’ın ismini verdi.

“Ben 2006 yılından günümüze kadar Çapamarka şirketler grubunun koordinatörlüğünü ve yönetimini yapmaktayım. Bundan dolayı çeşitli insanlarla bazı çatışmalarımız olabilmektedir. Bugüne kadar bu sebeple benzer suçlamalarla sık sık karşılaşmaktayım, bu ihbarın da bu sebeple yapıldığını düşünmekteyim. MİT kimliği hususundaki iddianın ise şirketler grubunun güvenlik hizmeti satın alınması sırasında muhatap olduğumuz eski MİT Müsteşarı Yavuz Ataç ile aramızdaki diyalogdan kaynaklandığını düşünüyorum.”

Delil yetersizliğinde serbest bırakıldı

Emniyet Müdürlüğünde sorgusu tamamlanan Çapamarka genel koordinatörü Ragıp Karalı Emniyet Müdürlüğünde sorgusu tamamlanmasının ardından Şişli Cumhuriyet savcılığına sevkedildi. Karalı burada Cumhuriyet savcısı İrfan Fidan tarafından sorgulandı. Karalı delil yetersizliğinde serbest bırakıldı.

 Haber: SERAP BELOVACIKLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com