James Bond Adana'ya geliyor

James Bond Adana'ya geliyor
Yönetmen Ali Akdeniz, "007 James Bond" filminin bazı bölümlerinin İstanbul'da, bazı bölümlerinin de Adana'da çekileceğini söyledi.

 

Akdeniz, film ekibinde yaklaşık 500 kişinin görev alacağını bildirdi.
 
Çalışmaların ağırlıklı olarak Pozantı ilçesi Belemedik yakınlarındaki Varda Demiryolu Köprüsü'nde yürütüleceğini kaydeden Akdeniz, "İstanbul'daki çekimler yaklaşık 4 hafta sürecek. Adana'daki çekimlerin ise 5-6 haftada bitmesi planlanıyor.
 
Filmin hikayesinin demiryolunda geçmesi nedeniyle çekimler, Belemedik'teki tarihi Varda Köprüsü'nün yanı sıra Adana'nın merkezindeki tren istasyonu, Kasım Gülek Köprüsü üzeri ve demiryolunun İncirlik'e kadar uzanan bölümlerinde gerçekleşecek.
 
Adana'daki çekimlere Şubat ayının ortasında başlamayı planlıyoruz. Bu çekimler Mart ayında da sürecek. Nisan'da ara verip, İstanbul bölümlerini çekeceğiz. Mayıs ayında yine Adana'ya gelerek, '007 James Bond' filminin Türkiye'de çekilen bölümlerini bitireceğiz" şeklinde konuştu.
 
Çekimler nedeniyle Kasım Gülek Köprüsü'nün 19-26 Mart 2012 tarihleri arasında trafiğe kapanması konusunda Başkan Vekili Aldırmaz'dan destek isteyen yönetmen Ali Akdeniz, "Filmin İstanbul ve Adana'da geçecek bölümlerinin çekimine filmin başrol oyuncusu Daniel Craig de katılacak" dedi.
 
Filmin çekileceği tarihlerde Kasım Gülek Köprüsü'nün trafiğe kapanması konusunda destek vereceklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Adana'nın tanıtımına katkı koyacak her türlü projenin içinde olacağız. Adana'nın filmciler için doğal plato olma özelliği var.
 
Yaz aylarının en sıcak günlerinde dahi aynı saatlerde üç mevsimi birden yaşayabilirsiniz. Sahillerde denize girer, Toros Dağları'nın eteklerinde baharı yaşayabilir, zirvesindeki Çinili Göl'de buzlarla kaplı gölle karşılaşabilirsiniz. Kısacası başka yerlerde 9-10 ayrı mekanda çekeceğiniz sahneleri Adana'da 1,5 saatlik mesafede bulabilirsiniz" şeklinde konuştu.
 
Başkan Vekili Aldırmaz, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini içeren 500 sayfanın üzerinde Adana tanıtım kitabı hazırladıklarını ifade ederek, "Adana'yı tüm yönleriyle fotoğraf ağırlıklı olarak tanıtan kitap basım aşamasına geldi. Bu kitaptan da yararlanabilirsininiz" diyerek, kitabın master halini yönetmen Ali Akdeniz'e hediye etti.
 
Çukurova'nın filmciler için her zaman cazip geldiğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, "1970'li yıllarda Türk filmleri ağırlıklı olarak bölgemizde çekilirdi. Son yıllarda Beyaz Gelincik, Hanımın Çiftliği, Issız Adam, Beynelmilel, Kurtlar Vadisi-Filistin gibi televizyon dizileri ve sinema filmleri bölgemizde çekildi. Adana, Türk sineması için önemli bir yer. Türk sineması da bizim için önemli. Geçtiğimiz yıl sinema sanatçılarımızın katkılarıyla açtığımız Adana Sinema Müzesi, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük ve kapsamlı sinema müzesidir. Ayrıca, Altın Koza Film Festivali ile de Türk sinemasına büyük destek ve katkı vermekteyiz. Amacımız, Adana'nın tarihi değerlerini ve doğal güzelliklerini Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmaktır" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com