James Bond ekibi basın toplantısı düzenledi

James Bond ekibi basın toplantısı düzenledi
Bazı sahneleri Türkiye'de çekilen James Bond serisinin son filmi "Skyfall"un filmin yapımcıları Michail Wilson, Barbara Broccoli, yönetmen Sam Mendes ve oyuncular Daniel Craig, Naomie Harris, Berenice Marlohe ve Ola Rapace'yle birlikte Çırağan Sarayı'nda

 Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yönetmen Sam Mendes yaklaşık 20 gündür İstanbul'da olduklarını, çok güzel zamanlar geçirdiklerini söyledi. Mendes, "İstanbul çok özel bir kent. İnsanlar bize çok sıcak davrandılar. Çok özel zamanlar yaşadık. İstanbul, Türkiye'nin en güzel kenti" dedi.

"HASARIN MİNİMUM SEVİYEDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ"

Filmin başrol oyuncusu Daniel Craig'in çok özel bir oyuncu olduğunu vurgulayan Mendes, "Türkiye'de Skyfall'ın çekildiği yerler arasında Adana, Fethiye ve İstanbul yer alıyor. Şehrin bize verdiklerine bakıyoruz. Elbette ki değişikler var ama film güzel şehirlerde çekiliyor" diye konuştu. "Kapalı çarşının zarar gördüğüne dair haberler yansıdı. Bu doğru mu?" şeklindeki soruya Mendes "Kapalı çarşıdaki hasarın minimum seviyede olduğunu biliyoruz. Bizim ürettiğimiz bir cam kırıldı" diye cevap verdi. Yapımcı Michael Wilson da "Hükümet bize dikkatli olmamızı söylemişti. Biz de ona göre çok dikkatli olduk" dedi.


"FİLMDE ÇOK TEHLİKELİ SAHNELER VAR"

Daniel Craig "İstanbul'a ilk defa mı geliyorsunuz" sorusuna "Hayır, ilk kez değil. İkinci defa geliyorum. İstanbul güzel ve muhteşem bir kent. Bond'un İstanbul ile ilişkisi var. Dört yıl önce gelmiştik. Güzel bir şehir. Fethiye'de harika vakit geçirdik" diye cevap verdi.

Bir gazetecinin "Ajan olma şansınız olsaydı, olur muydunuz?" sorusuna da Craig, yaptığı işten memnun olduğunu dile getirdi. "Daha önceden filmlerde dublör sevmediğinizi ve bu nedenle filmlerinizde dublör kullanmadığınızı söylemiştiniz. Ancak bu filmde dublör kullandınız" sorusuna Craig, "Ben asla böyle bir şey söylemedim. Filmde çok tehlikeli sahneler var. Öyle çekilmesi gerekiyordu. Güvenliğe önem vermeliyiz" dedi.

"İSTANBUL'U OLDUĞU GİBİ GÖSTERECEĞİZ"

"Televizyon ve gazetelerde filmin Türkiye'yi İran'ı gibi göstereceği yazıldı. Bunlar doğru mu? Gerçek İstanbul'u mu sahte İstanbul'u mu göstereceksiniz?" sorusuna Craig, "Hayır, asla. İstanbul İstanbuldur. Burayı olduğu gibi göstereceğiz. Sakın merak etmeyin. Burası harika bir şehir" dedi.

 Çok sayıda yabancı basın mensubunun katıldığı toplantıda Türkçe tercüme yapılmadı.Bundan önce James Bond serisinin "From Russia with Love" ile The World is not enough" flimlerinin bazı sahneleri de İstanbul'da çekilmişti. James Bond serisinin 50 yıllık tarihinde İstanbul üçüncü kez film çekimlerine ev sahipliği yapıyor. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com