Jandarma karakoluna saldırı!

Jandarma karakoluna saldırı!
Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'ne bağlı Amanos dağları eteğindeki Güzelce Jandarma Karakolu'na bir grup PKK'lı tarafından roketli saldırıda 1'i astsubay 3 asker yaralandı.
Yaklaşık 30 dakika süren çatışmanın ardından Amanos dağlarına kaçan terjöristlerin etkisiz hale getirilmesi için jandarma komando ile özel harekat timlerinin katıldığı geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. 
 
Amanos dağlarından üç ayrı noktadan karakola yaklaşan PKK'lı teröristler, saat 21.30 sıralarında önce roketatar, ardından da uzun namlulu silahlarla saldırdı. jandarmanın da anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma yaklaşık 30 dakika sürdü. Yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Güzelce Köyü'nden de duyulan silah sesleri, köylüleri endişelendirdi. Çatışmada 1'i astsubay 3 asker yaralandı. Yaralılar Kırıkhan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Çatışmanın ardından Amanos dağlarına kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için jandarma komando ve Özel Harekat timlerinin de katıldığı geniş çaplı operasyon başlatıldı. 
 
Dün de Güzelce Karakolu yakınlarındaki kırsal alanda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 terörist ölü ele geçirilmişti.
 
TERÖRİSTLER TERMAL KAMERA İLE TESPİT EDİLDİ
 
Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'ne bağlı Amanos dağları eteğindeki Güzelce Jandarma Karakolu'na roketli saldırıyı düzenleyen grubun termal kamerayla fark edildiği bildirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Güzelce Karakolu sorumluluk bölgesinde 'Kobra' tipi askeri aracın termal kameralarla bölgeyi taradığı sırada teröristlerin fark edildiğini şüphelenilen gruba doğru yaklaşılırken roketatarlı saldırı düzenlendiğini söyledi. Bölgedeki operasyonlar devam ederken yaralı askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com