Jandarma KCK Tutukluları İçin Operasyona Hazırlanıyor

Jandarma KCK Tutukluları İçin Operasyona Hazırlanıyor
Tutuklu kadınların duruşmaya gelmek konusunda direnmesi üzerine, jandarma ekiplerinin de E tipi cezaevine operasyon yapmaya hazırlandığı bildirildi.

Diyarbakır Adliyesi'nde bugün görülecek KCK duruşması öncesinde D Tipi Cezaevinde bulunan erkek tutuklular getirilirken, E Tipi Cezaevi'nde bulunan kadın tutuklular, duruşmaya gelmemek için görevlilere direndi.
PKK'nın gizli şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi (KCK/TM) ana davasına bugün Diyarbakır'da devam ediliyor. 6'ıncı Ceza Mahkemesi'nde bugün 19'uncusu gerçekleştirilecek duruşmada aralarında BDP'li belediye başkanlarının da bulunduğu 104'ü tutuklu 152 sanık yargılanıyor.
Hafta içerisinde BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, tutuklu arkadaşlarının duruşmaya katılmayacaklarını açıklamasından sonra bugün görülecek dava öncesi D tipi cezaevinde bulunan erkek sanıklar adliyeye getirildi.
Ancak E tipi cezaevinde bulunan kadınların adliyeye gelmemek için görevlilere direndikleri öğrenildi. Sanık avukatları ve adliye getirilen erkek tutuklular da duruşmaya katılmayacaklarını bildirdikleri öğrenildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com