Jandarma Taburu Taşınmamalı!

Jandarma Taburu Taşınmamalı!
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son günlerde Kütahya ekonomisinin daha da kötüye gittiğine dikkat çekerek, Hükümetin Kütahya'da bulunan Jandarma Taburunu başka bir ile taşımak için çalışma yaptığını öne sürdü.

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son günlerde Kütahya ekonomisinin daha da kötüye gittiğine dikkat çekerek, Hükümetin Kütahya'da bulunan Jandarma Taburunu başka bir ile taşımak için çalışma yaptığını öne sürdü.
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son günlerde Kütahya ekonomisinin daha da kötüye gittiğine dikkat çekerek, Hükümetin Kütahya'da bulunan Jandarma Taburunu başka bir ile taşımak için çalışma yaptığını öne sürdü. Atilay, Kütahya'nın yangın yerine döndüğünü; ancak Hükümetin bu yangını söndürmek yerine Kütahya özelleştirmelere son hız devam ettiğini özellikle vurgulayarak ayrıca Jandarma Taburunun Kütahya'dan taşınmaması gerektiğini kaydetti.
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son günlerde Türkiye ekonomisinin daha da kötüye gittiğine dikkat çekerek;' Türkiye yangın yerine döndü; ancak hükümet bu yangını döndürmek yerine başka işlerle uğraşıyor.' şeklinde açıklamlarda bulunarak, Hükümeti Türkiye'nin asıl sorunu olan işsizlik sorununu çözmeye davet etti. Türkiye gündeminin ekonomi olamsı gerektiğini her fırsata tekrarladıklarını belirten Atilay; ancak iktidarın farklı sanal gündemler oluşturarak Türkiye ve Kütahya'nın derdine derman olamadığını söyledi.
Türk ekonmisinin düzelmeden Türkiye'de hiçbir şeyin yoluna girmeyeceğini, özlenen rahatlık ve huzur ortamının yakalanamayacağını vurgulayan Atilay, bunun içindir ki Türkiye'nin öncelikli sorunu olan işsizlik ve istihdam sorunun bir anönce görevde olan hükümet tarafından çözülmesi gerektiğini hatırlattı.
Türkiye'de sanal gündemin oluşturulması için hükümet yetkililerinin el birliği ile çalıştığını vurgulayan Atilay konuşamasında şunları kaydetti:'Gündem de dosyalar, mahkeme salonları, evraklar, adliye koridorları, kongre salonlarında bağıra çağıra yapılan konuşmalar, karşılıklı hakarete varan ithamların yapılması oysa Türkiye'nin bu gereksiz konuşmalarla vakit kaybetmek yerine kendi gencine iş bulması gerekir.'Bu tarz konuşmalarla Türkiye'de sanal gündem oluşturulduğunu belirten Atilay, Türk insanlarının bu tür oyunlara karşı tedbirli olması gerektiğine vurgu yaptı.
Kütahya'da da her geçen gün ekonominin geriye doğru sardığını, Kütahya'da işsiz insan sayısına yeni işsizlerin dahil olduğunu, özelleştirmeler nedeniyele Kütahya'da göç olayalarının başladığını ve buna bağlı olarakta milletvekili sayınının düştüğünü hatırlatan Atilay, Kütahya halkının bu tür oyunlara zemin vermemelerini istedi. Ayrıca Kütahya Jandarma Taburu'nun da gündemde olduğunu dile getiren Atilay;'Jandarma Taburu Kütahya'dan taşınacak şimdilik taşınmayak izlenimi verilemkte ama hükümet bunun için gereken çalışmlarını yürütüyor. Buna Kütahya halkı olarak karşı çıkmalıyız. Jandarma Taburu Kütahya'dan taşınmamlı, Kütahya ekonomisi ve geleceği için Jandarma Taburu büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda Termik Santrallerinin satışı gündemden düşmüyor. Vekillerimiz çaresiz olsa gerek hiçbir açıklama yapmıyor. İlimiz milletvekillerinden gereken desteği beklemek ve termik santrallerinin satışının durdurulmasını istemek Kütahya halkının en doğal hakkıdır' dedi.
Atilay son olarak özelleştirmelerin durdurulması için yapılan çalışmaların başarıya ulaşacağını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com