“Jandarma Taburu yerinde kalacak!”

“Jandarma Taburu yerinde kalacak!”
Kütahya ekonomisine asker ve asker aileleri vasıtasıyla ciddi katkılar sağlayan Jandarma Taburu'nun Evliya Çelebi Mahallesi'nde bulunan yerinden kaldırılarak Kastamonu iline taşınacağı iddialarına İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın cevap verdiği öğrenildi

Kütahya ekonomisine asker ve asker aileleri vasıtasıyla ciddi katkılar sağlayan Jandarma Taburu'nun Evliya Çelebi Mahallesi'nde bulunan yerinden kaldırılarak Kastamonu iline taşınacağı iddialarına İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın cevap verdiği öğrenildi. Bakan Atalay; “Kütahya İlinde konuşlu bulunan 1'inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığının yeni bir kışlaya konuşlandırılması kapsamında bir çalışmamız söz konusu değil' dediği belirtildi.

'TABURUN TAŞINMASI SÖZ KONUSU DEĞİL'
Kütahya kamuoyunu uzun zamandan beri meşgul eden Kütahya'da konuşlu bulunan Jandarma Taburu'nun başka bir kente taşınacağı söylentilerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan cevap geldiği öğrenildi. Söz konusu Jandarma Taburu'nun başka bir ile taşınması için Bakan Atalay'ın herhangi bir çalışma içersinde olmadıklarını vurguladığı öğrenildi..
Kütahya halkı ve esnafı için ekonomk anlamda büyük önem arz eden Jandarma Taburu'nun Kütahya'dan taşınmasının söz konusu olmadığının Bakan Atalay tarafından belirtilmesi ise esnafın rahat bir nefes almasını sağlıyor; çünkü Jandarma Taburu'nda vatani görevini yapan askerler Kütahya ekonomise önemli katkılar sağlıyor.
Kütahya 1'inci Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nın Kütahya dışında bir ile taşınacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten bakan Atalay'ın, 'Jandarma taburunun Kütahya dışında başka bir yere taşınıp taşınmayacağı ile ilgili herhangi bir çalışmamız söz konusu değil' dediği belirtiliyor.

-SİYASİ PARTİLER SERT TEPKİ GÖSTERMİŞLERDİ-
Jandarma Taburu'nun Kütahya'dan taşınarak Kastamonu iline konuşlandırılması söylentileri üzerine Kütahya'da bulunan siyasi parti temsilcileri tepki göstermiş çarpıcı açıklamalarda bulunmuşlardı. Siyasi parti temsilcileri Jandarma Taburu'nun Kütahya'dan taşınması ile birlikte zaten iyi durumda olmayan Kütahya ekonomisinin daha da kötüye gideceğini dile getirmişler ve taburun kesinlikle Kütahya'dan taşınmaması gerektiğini sert bir dille ifade etmişlerdi.

-KİNAY, TABUR'UN ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASINI SAVUNMUŞTU-
Kinay, 2007 yılında yaptığı açıklamada, jandarmaya yeni bir arazinin bulunması için Belediye Başkanı Mustafa İça ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtmiş, halen jandarmanın bulunduğu bölgenin konut alanı yapılması için TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a teklif sunduğunu ifade etmişti.
Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nın şehir içinde sıkıştığını belirten Hasan Fehmi Kinay 2007'de şu açıklamalarda bulunmuştu;
'Bilindiği gibi, jandarma şehir içinde sıkışmış durumda. Jandarmaya daha görkemli bir askeri alan temin edilmesi için Belediye Başkanı Mustafa İça ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmamızın somut gelişmelerini önümüzdeki günlerde açıklayacağım' ifadelerini kullanmıştı.
İki yıl önce de jandarma taburunun il merkezinde kaldığı için taşınacağı ve yerine TOKİ tarafından konut yapılacağı söylentisi Kütahya gündemine gelmişti. Jandarma taburunun o sıralar Kütahya şehir merkezine 14 km uzaklıkta Tavşanlı yolu üzerinde bulunan Andız köyünde bulunan boş arazilere yerleştirileceği ve askeri tesislerin orada yine TOKİ tarafından inşa edileceği konuşulmuştu. Jandarmadan boşalan Evliya Çelebi Mahallesinde bulunan bölgenin ise yine TOKİ'ye verileceği ve konut alanı olarak imara açılacağı ifade edilmişti. Bu bilgiler de Kütahya halkının jandarma taburu ile ilgili endişelerini artırmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com