Jandarma Teşkilatı 171 Yaşında

Jandarma Teşkilatı 171 Yaşında
Cumhuriyetin bekası vatandaşın huzur, güven, can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geceli gündüzlü görevine devam eden Jandarma Teşkilatı 171. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Cumhuriyetin bekası vatandaşın huzur, güven, can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geceli gündüzlü görevine devam eden Jandarma Teşkilatı 171. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 171. yıldönümü nedeniyle yapılan etkinliğe katıldı.
Jandarma Teşkilatı kurulduğu günden bugüne Cumhuriyetin bekası vatandaşın huzur, güven, can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geceli gündüzlü görevine devam ettiğini ifade eden Vali Şükrü Kocatepe, konuşmasında şu noktalara değindi:
“Jandarma teşkilatı dünyanın en başarılı teşkilatlarından biri olarak bugüne kadar görevini sürdürdü. Jandarma teşkilatının diğerlerinden farkı, son derece cefakar ve fedakarca bu görevini yapması, canlarını feda ederek vatandaşımızın can ve mal emniyetini, Devletimizin bekasını sağlamak amacıyla görevlerini geceli gündüzlü ifa etmesidir. Bizde mülki idare teşkilatı olarak Jandarma Teşkilatı ile birlikte çalışmaktan son derce büyük bir onur duyuyoruz. Onların başarısı, elbette ki Ülkemizin tüm alanlardaki başarısının temelidir. Çünkü huzur ve güvenlik olmadan sanayileşmede, kültürde, ekonomide hiçbir alanda başarı ve ilerleme kaydedilemez”
Bugün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde huzur içinde yaşıyorsak bunu Ülkemiz sınırları içersinde Jandarmamızın ve Polisimizin gece gündüz nöbet tutmasına borçluyuz diyen Vali Kocatepe; “Kurulduğu günden beri halkımızın huzuru ve asayişin sağlanması, Büyük Önder Atatürk' ün bize en büyük armağanı ve emaneti olan Türkiye Cumhuriyetinin dirliği ve düzenliği uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Jandarma Teşkilatının, 171 inci kuruluş yıldönümünü tekrar kutluyor, görev başında olan ve emekliye ayrılan mensuplarına ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.
Kütahya İl Jandarma Komutanlığı; 08 Ekim 1923 yılında (6) İlçe Jandarma Komutanlığı bağlanmak suretiyle Vilayet Jandarma Komutanlığı ismi ile kurulmuş, şu anda Adliye Sarayı olan eski valilik binasında konuşlandırılmıştır. 1987 yılına kadar (6), 1989 yılında (4), 1990 yılında da (3), İlçe Jandarma Komutanlığı bağlanmıştır.
20 Eylül 1991 tarihine kadar şehir merkezinde değişik binalarda iskân edilmiş olup, bu tarihte 938nci Mühimmat Depo Komutanlığı'na ait binanın revizyonu ve ilave hizmet binasının yapılması ile (347,977m2)'lik arazi üzerinde şimdiki hizmet binasında konuşlanmıştır.
Kütahya İl Jandarma Komutanlığı halen, (13) İlçe Jandarma Komutanlığı ile emniyet ve asayiş görevini sürdürmektedir.
Yapılan törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi, Hava Eğitim Komutanlığı Komutan Yardımcısı Hava Pilot Tümgeneral Hasan Küçükakyüz, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutamı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu ve eşi, Belediye Başkanı Mustafa İça ve eşi, Cumhuriyet Başsavcı v. Cumhur Söğüt, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce ve davetliler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com