Jandarmadan hayvan ticaretine neşter

Jandarmadan hayvan ticaretine neşter
Jandarmanın düzenlediği eşzamanlı operasyonda bin 143 adet hayvan adet geçirildi.

Aydın’ın Söke ilçesinde jandarmanın düzenlediği eşzamanlı operasyonda dolandırıcılık olaylarında dolandırıcılık olaylarına konu olan bin 143 adet hayvan adet geçirildi. 13 kişilik şebekenin 12 ayrı ilde hayvan ticareti üzerinden dolandırıcılık olayına karıştığı tespit edildi.
Edinilen bilgiye göre; Aydın İl Jandarma Komutanlığınca; Söke’de suç işlemek amacıyla bir araya gelen ve bu suretle Aydın, Çorum, Balıkesir, Afyon, Eskişehir, Burdur, Uşak, Çanakkale, Denizli, Manisa, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde Nitelikli Dolandırıcılık yapan gruba yönelik Söke Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda önceki gün saat 06.00’da operasyon gerçekleştirildi. Söke’de bulundukları anlaşılan 14 şüphelinin yakalanması amacıyla 17 hedefte yapılan aramalar neticesinde 13 şüpheli yakalandı.
Operasyon kapsamında şüphelilerle birlikte 980 küçükbaş, 163 büyükbaş hayvana ayrıca 5 adet araç ve çok miktarda muhtelif belgeye el konuldu. Suça karıştığı tespit edilen 1 şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edildiği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com