Jandarmayı gören minik öğrenciler...

Jandarmayı gören minik öğrenciler...
Bursa İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri, trafik eğitimi vermek için ilköğretim okullarına gitti. Jandarma motosikletlerine ve otomobillerine binen meraklı öğrenciler komutanlara yoğun ilgi gösterdi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla ilköğretim öğrencileri trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. Trafik kurallarının çocuk yaşta öğrenilmesi ve gelecek nesillere trafik kurallarının öneminin anlatılması için Tarık Şara Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda Ovaakça İlköğretim öğrencilerine konferans veren jandarma ekipleri, minik öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Jandarma ekiplerinin motosikletlerine ve otomobillerine binen öğrenciler komutanlardan bilgi aldı.

Daha sonra konferans salonuna geçen öğrencilere jandarma, trafik eğitimi, motosiklet - bisiklet kullanımı, toplu taşım araçlarında uyulması gereken hususlar ile trafik kurallarının önemini anlattı. Jandarma, trafik eğitiminin çok küçük yaştan itibaren verilmesi gerektiğine dikkat çekerken, küçük yaşta verilen eğitimin kalıcı sonuçlar sağladığını vurguladı.

Jandarma, sorumluluk bölgesinde bulunan 211 ilköğretim okuluna trafik dersi verecek. (VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com