Japon arabası olanlar dikkat!

Japon arabası olanlar dikkat!
Japon dört otomobil devi Toyota, Nissan, Honda ve Mazda, hava yastıklarında çıkabilecek olası problemler nedeniyle toplamda 3.39 milyon aracı geri çağıracaklarını açıkladı.

Söz konusu şirketlerin Türkiye temsilciliklerinden geri çağırma operasyonun Türkiye'yi kapsayıp kapsamadığı ya da kaç aracı ilgilendirdiğiyle ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.
 
Şirketlerin yetkilierinin ayrı ayrı yaptığı açıklamalar, araçlarda benzer problemler olduğuna işaret ediyor. Dört şirketin toplamda ürettiği 3.39 milyon aracın hepsinin yolcu koltuğu hava yastıklarında arıza tespit edildi.
 
Toyota sözcüsü, Kasım 2000 ile Mart 2004 tarihleri arasında Japonya veya başka ülkelerde üretilen 1.73 milyon araçta  hava yastıklarında üretim hatası tespit edildiğini açıkladı
 
Nissan yetkilileri ise yine aynı dönemde Japonya'da üretilmiş olan 480 bin aracı geri çağırma kararı alırken Honda 1.135 milyon hatalı üretim aracını geri çekeceğini açıkladı.
 
Otomobil dünyasında daha önce de buna benzer büyük geri çağırmalar yaşanmıştı. 1995 yılında Honda 3.7 milyon, Toyota ise 2012  yılında 6.67 milyon aracını hatalı üretimler sebebiyle geri çağırmıştı.
 
Şimdiye kadarki en yüksek geri çağırmayı da 2009'da 14 milyon ile Ford gerçekleştirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com