Japonya'da zafer muhalefetin

Japonya'da zafer muhalefetin
Japonya'da resmi olmayan sonuçlara göre, genel seçimi, son 3 yıldır muhalefette olan muhafazakar Liberal Demokratik Parti (LDP) kazandı.

Sandık çıkış anketlerine göre, Japonya'da 2006 - 2007 döneminde de Başbakan seçilen Shinzo Abe, bu göreve ikinci kez gelerek son 6 buçuk yılda seçilen 7. başbakan oldu.
 
Japonya'nın resmi yayın organı NHK, 1955 yılındaki kuruluşundan 2009 yılındaki seçime kadar 54 yıl boyunca 11 aylık kısa bir süre haricinde tek başına iktidarda kalan LDP'nin Japon Parlamentosu'nun (Diet) alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'ndeki 480 sandalyeden 275 ila 300'ünü kazanmasının tahmin edildiğini açıklamıştı.
 
Resmi sonuçların bu sabah açıklanması bekleniyor.
 
KAYBEDEN BAŞBAKAN İSTİFA ETTİ
 

Japonya Başbakanı Yoshihiko Noda, resmi olmayan genel seçim sonuçlarına göre kaybetmesinin ardından, Japonya Demokratik Partisi'ndeki (DPJ) başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.
 
Noda, bu akşam düzenlediği basın toplantısında genel seçim sonuçlarını ''son derece ağır'' olarak niteledi, DPJ yetkililerinin yeni bir lider seçmek için en kısa zamanda toplanacağını söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com