Japonya'dan TPM ödülleri

Japonya'dan TPM ödülleri
Arçelik A.Ş., Japonya'dan iki ayrı işletmesine birden ödülle döndü.

Arçelik A.Ş., Japonya'dan iki ayrı işletmesine birden ödülle döndü.
Arçelik Şirketi'nin Eskişehir Buzdolabı İşletmesi ve Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi, JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance ) kuruluşu tarafindan, TPM (Total Productive Management - Toplam Verimlilik Yönetimi) ödülüne layık görüldü.
Arçelik A.Ş. İşletmeleri, bir üretim yönetim sistemi olarak uyguladığı ve temelde tüm kayıpları yok ederek, sürdürülebilir rekabetin olmazsa olmazı olan verimliliği en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan TPM uygulamalarındaki başarılarını, yeni ödüllerle taçlandırdı. Arçelik A.Ş.'nin Eskişehir'deki Buzdolabı İşletmesi ve Bolu'daki Pişirici Cihazlar İşletmesi, Japonya'da bulunan JIPM kuruluşunca verilen TPM ödüllerini, bağımsız denetçiler tarafından yapılan iki aşamalı denetimlerden başarıyla geçmesi sonucunda aldı.
2004 yılında JPIM tarafından verilen TPM Mükemmellik ve 2006 yılında TPM Sürekli Mükemmellik ödüllerini de alan Arcelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, bir üst basamakta yer alan bu ödül ile Dünya Beyaz Eşya sektöründe 'TPM Special Award' (TPM Özel Ödülü) ödülünü alan ilk işletme olma başarısını gösterdi.
Aynı dönemde Arçelik A.Ş. Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi'nin de TPM Mükemmellik Ödülü almasıyla, Türkiye'deki tüm Arçelik İşletmeleri TPM ödüllerinin sahibi olmuş oldu.
Konuya ilişkin olarak Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, 'Üretim kalitesi saygın kuruluşlar tarafından tescillenen tesislerimizde farklı ürün kategorilerinde dünyanın en az enerji ve su harcayan, en sessiz, en hızlı ürünleri üretilmektedir. 'Dünyaya saygılı, dünyada saygın' olarak belirlediğimiz vizyonumuza paralel olarak çevreyi ve doğal kaynaklarımızı korumayı ve tüm süreçlerimizde kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmayı hedefliyoruz. JIPM tarafından işletmelerimizin TPM ödüllerine layık görülmesi ve dünya beyaz eşya sektöründe TPM Özel Ödülü'ne layık olan ilk işletmeye sahip olmamız, üretim süreçlerinde verimliliğe verdiğimiz önemin ve bu konudaki iddiamızın somut bir göstergesidir' dedi.
Arçelik A.Ş.'ye TPM ödülleri, Japonya'nın Kyoto şehrinde yapılan törenle verildi. Arçelik A.Ş., böylece, Türkiye ve yurt dışı işletmeleri olmak üzere, JIPM tarafından verilen TPM Ödüllerini 11 kez kazandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com