“Jeotermal ile ısıtma tam gaz”

“Jeotermal ile ısıtma tam gaz”
Kütahya Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, düzenlediği bilgilendirme toplantısıyla 4 Nisan 2009 tarihinden bu yana gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.

Kütahya Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, düzenlediği bilgilendirme toplantısıyla 4 Nisan 2009 tarihinden bu yana gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Belediye Yukarı Düğün Salonundaki toplantıda Karahan, 2009 yılının değerlendirmesini yaparken, 2010 yılında yapacakları projeler hakkında bilgiler sundu.
Belediye Başkanı Kasım Karahan, görevi devraldıkları 4 Nisan 2009 tarihinden beri Simav'ı modern ve yaşanabilir bir kent haline getirmek için mesai mefhumu tanımaksızın hızlı bir tempoda çalışmalarına devam ettiklerini, planlı bir şekilde yaptıkları çalışmalarla birlikte Simav ile birlikte şifalı sularıyla nedeniyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyaca ünlü Eynal Kaplıcalarının genel görüntüsünü güzelleştirecek projeleri bir bir hayata geçirmeye başladıklarını söyledi.
Halkın refah ve huzuru için yapılması gerekenleri hiçbir şekilde oy kaygısı taşımadan hizmete aldıklarını dile getiren Karahan, 2010 yılında da bu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ettiklerini belirterek, geçen yıl içinde yaptıkları icraatlarını şu şekilde dile getirdi:“ 29 Mart Yerel seçimleri öncesi halkımıza vermiş olduğumuz sözlerimizin büyük bir kısmını geçmiş bir yılık süreçte yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Halkımızın bizlere verdiği bu emanete sahip çıkarak Simavlılara layık bir kent oluşturmaya çalışma arkadaşlarımla birlikte gayret etmekteyiz. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz hizmetleri şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde popülist politikalardan uzak, tereddüt ve belirsizliğe de yer vermeden gerek kent konseyi toplantılarında, gerekse çeşitli vesilelerle tertiplediğimiz çeşitli toplantılarda, gerekse basına verdiğimiz mülakatlarımızda halkımızın takdirine sunmuş bulunmaktayız.'

Simav'ın olmazsa olmazlarının başında gelen jeotermal enerji ile şehir ısıtmasında kendilerine Simav'daki yaklaşık 16 bin civarındaki konutun tamamını ısıtmayı hedef aldıklarını anlatan Karahan,” Görev süremin sonuna kadar bu hedefimi gerçekleştirmek istiyoruz. Allah'ın bizlere verdiği bu lütuftan tüm hemşerilerimin yararlanmasını istiyorum” dedi.

'SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ'
Belediyeye çevre mühendisi alarak büyük bir eksikliği giderdiklerini anlatan Karahan, atık pillerin toplanması konusunda başlatılan çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, TEMA Vakfı ile yaptıkları işbirliği sonucu ilçede ilk kez en temiz sokak projesini hayata geçirdiklerini, ilçenin üç ayrı noktasına konuşlandırılan halk ekmek büfeleri sayesinde vatandaşın ucuz ekmek ihtiyacını karşıladığını belirtti.
Başkan Karahan, hizmete giren Yukarı Düğün Salonu sayesinde büyük bir eksikliğin giderildiğini, Sosyal Güvenlik Kurumunun ilçede hizmet vermesi için belediye ait bir binada tadilat çalışması yapılarak SGK'nın ilçede hizmete girmesiyle vatandaşların işlemleri için Kütahya'ya gidip gelmekten kurtulduğunu , nazım imar planını hayata geçirdiklerini, panayır, büyük hayır gibi sosyal içerikli hizmetleri gerçekleştirdiklerini anlattı. Eynal Kaplıcaları ve Simav'ın tüm mahallelerinde park yaparak yeni yeşil alanlar kazandırdıklarını, paralı oto park uygulamasıyla şehir içi trafiğin rahatladığını anlatan Karahan,” Edek bölgesine kanalizasyon çalışması başlattık. Kadın Sığınma evi, Kültür Sarayı projesi, Sevgi yolu projesi ile Eynal Kaplıcalarına yeni bir cami yapımına başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com