Jeotermale 120 bin liralık trafo desteği

Jeotermale 120 bin liralık trafo desteği
Kütahya'nın Simav ilçesinde, 7 bin 500 dolayında konut 15 yıldan bu yana belediye tarafından Eynal Kaplıcaları Bölgesinde yer altından çıkarılan 162 derecelik sıcak su buharı ile ısıtılıyor. Ancak son günlerde 4 Eylül Mahallesi başta olmak üzere Fat

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 7 bin 500 dolayında konut 15 yıldan bu yana belediye tarafından Eynal Kaplıcaları Bölgesinde yer altından çıkarılan 162 derecelik sıcak su buharı ile ısıtılıyor. Ancak son günlerde 4 Eylül Mahallesi başta olmak üzere Fatih ve Hisarardı Mahallelerinin bir bölümünde jeotermal enerjiden yararlanan yaklaşık 2 bin dolayındaki abone ısınamadıklarından dolayı belediyeye şikayette bulunuyor.
Şikayetlerin artması üzerine belediyenin jeotermal enerji servisi çalışanları sistemi yeniden incelemeye aldı. Aboneleri haklı bulan belediye sorunun şehir merkezine enerji taşıyan eşanşör merkezindeki elektrik pompalarına yetersiz akım sağlayan 400 kw'lık enerji trafosundan kaynaklandığını tespit etti. Bunun üzerine belediye soruna kökten çözüm getirmek üzere kolları sıvadı. Önümüzdeki yıllarda 16 bine ulaşan konutlarının tamamını ısıtmayı planlayan belediye eşanşör merkezindeki 400 kw'lık enerji trafosunu sökerek yerine yaklaşık 120 bin lira harcama ile Bin 200 kw'lık yeni bir enerji trafosu yerleştirdi. Daha sonra sisteme yeniden enerji verildi.
Belediye Başkanı Kasım Karahan önceleri yetersiz ısıdan şikayetçi olan 2 bin dolayındaki abonenin rahata kavuşmasıyla sorunun çözüme kavuşmasından büyük bir mutluluk duyduklarını bildirdi.
Gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucu şehir merkezinde belediyeden kaynaklanan herhangi bir ısınma sorunu kalmadığına dikkat çeken Kasım Karahan, yapılan tüm iyileştirmelere rağmen ısınmada sorun yaşayan abonelerin kendi sistemlerini kontrol etmeleri uyarısında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com