Jeotermalle ısınmak istiyor

Jeotermalle ısınmak istiyor
7 bin 600 dolayında konutun jeotermal enerji ile ısındığı Kütahya'nın Simav ilçesinde Allah'ın lütfü bu nimetten yararlanamayan Kekliktepe Mahallesinde yaşayan bir gurup ev hanımı, diğer şanslı hanımlar gibi kendilerinin de temiz ve ucuz enerj

7 bin 600 dolayında konutun jeotermal enerji ile ısındığı Kütahya'nın Simav ilçesinde Allah'ın lütfü bu nimetten yararlanamayan Kekliktepe Mahallesinde yaşayan bir gurup ev hanımı, diğer şanslı hanımlar gibi kendilerinin de temiz ve ucuz enerjiden yararlandırması için Belediye Başkanı Kasım Karahan'a mesaj gönderdiler.
Kekliktepeli hanımlar, ”Yeter artık. Odun kömür yakarak hem kendi sağlımızı hem de çevreye daha fazla zarar vermek istemiyoruz. Diğer şanslı hanımlar gibi biz de evimizde jeotermal enerji kullanarak modern bir şekilde ısınmak istiyoruz” diyerek Belediye Başkanı Kasım Karahan'a mesaj gönderdiler.
Belediye Başkanı Kasım Karahan ve ekibinin 29 Mart yerel seçim öncesinde Mahallelerinde düzenlediği ev ziyaretlerinde kendilerine söz verdiğini hatırlatan Kekliktepe'li hanımlar “ Çalışmalarını yakından takip ettiğimiz kadarıyla Belediye Başkanımız bir iki yıl içerisinde Mahallemize jeotermal enerji vermeyi düşünmüyor. Oysa 29 Mart seçim öncesi düzenlediği ev toplantılarında seçildiği takdirde ilk işinin mahallemize jeotermal enerji vermek olacağına dair söz vermişti. Sözünü unutmuş olabileceğine ihtimal vermiyoruz. Sadece hatırlatıyoruz. 2009-2010 yılı jeotermal enerji ile ısınma planı ve programına mahallemizi de almasını bekliyoruz” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.
Mahalle sakinlerinden Fatma Aydoğan, duygularını şu şekilde anlattı: ”Simav'ın jeotermal enerji ile ısınan diğer mahallelerinde oturan yakınlarımıza veya dostlarımıza misafirliğe gittiğimizde onların jeotermal enerji ile ısınmalarını imrenerek izliyoruz. Onlar bize misafirliğe geldiklerinde de utanıyoruz. Allah'ın bize bir lütfü olan bu nimetten biz de yararlanmak istiyoruz. Artık evlerimizde odun veya kömür yakarak hem kendi sağlımızı hem de çevreye daha fazla zarar vermek istemiyoruz. Jeotermal enerji ile ısınarak modern yaşama dahil olmak istiyoruz. Bu sanırım bizim en doğal hakkımız” şeklinde konuştu. Ev hanımı Fatma Aydoğan ayrıca kışa hazırlık amacıyla arsalarına bırakılan odun yığınlarının da görüntü kirliliğine yol açmasından en çok kendilerinin rahatsızlık duyduklarını anlattı. Doğanay, jeotermal enerjiden yararlandırılmaları halinde ilçenin modern semtleri arasında ilk sıralarda yer alan Kekliktepe Mahallesinin de bu tip görüntü kirliliğinden kurtulmuş olacağını dile getirerek,” 29 Mart yerel seçimlerinde kendisini desteklediğimiz sayın Belediye Başkanımız Kasım Karahan'ı desteklemeye devam ediyoruz. Çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Haklı sesimize kulak vereceğine de gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com