JİTEM diye bir şey yok

JİTEM diye bir şey yok
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 273 sanıklı Ergenekon Davası'nın 221. duruşması emekli Astsubay Hüseyin Oğuz'un tanık olarak dinlenilmesinin ardından sona erdi.

Cem Ersever'in öldürülmeden önce mahkemeye gidip her şeyi anlatmaya karar verdiğini belirteren tanık Hüseyin Oğuz, "Onun Ankara'ya gideceğini ancak en yakınları, dostları, sırdaşları bilebilir. JİTEM'dekiler illegal hareket ettikleri için birbirlerini kontrol ederler. Kimse itirafta bulunmasın diye faili meçhul cinayetlerde cesetlerin üstüne, cinayet kolayca çözülmesin diye, 'ajan provakatörün sonu budur' gibi yazılar yazıyorlardı" dedi. 

Duruşmada tanık Oğuz, mahkeme başkanı, hakim, savcı ve kimi sanıkların sorularını da yanıtladı. Oğuz'un ifadesinin alınmasının ardından söz alan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, "Ben jandarma istihbarat grup komutanlığı görevini yaptım. Bütün jandarma istihbarat birimleri Edirne'den Hakkari'ye bana bağlıydı. JİTEM diye bir şey yok. O sayılan kişiler zaten benim adıma jandarma istihbaratta çalışan kişilerdi, JİTEM değildi. Bu ordu, bu jandarma hepimizin, gayriresmiymiş gibi göstermeyelim" diye konuştu. Duruşma yarın saat 09.00'a ertelendi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com