Jobs'un FBI'daki sırları

Jobs'un FBI'daki sırları
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Steve Jobs hakkında 191 sayfalık bir rapor yayımladı. Raporda, Jobs'ın üniversitedeki not ortalamasından Komünist partisiyle ilgili ilişkisine kadar birçok detay yer alıyor.

Steve Jobs'un henüz dünyanın en ünlü dahilerinden biri olarak tanınmadığı 1991 yılında, FBI'ın Jobs hakkında oldukça kapsamlı bir araştırma yaptığı ve sonuçları raporladığı ortaya çıktı.

Wall Street gazetesinin 'Enformasyon Özgürlüğü Yasası'na dayanarak yaptığı teklif üzerine FBI, raporu, detaylı bir düzeltme çalışması sonrasında, röportaj yapılan kişilerin isimlerini gizleyerek yayımladı.

"Küstah", "Antipatik" ama "İyi bir lider"

FBI'ın, Bush hükümeti döneminde, Jobs'ın İhraç Konseyi bünyesinde önemli bir mevkiye atanması düşünüldüğü için gerçekleştirdiği araştırmada, Jobs'ın kendisiyle ve onu tanıyan 30'dan fazla kişiyle görüşmeler yapıldı. Bu kişiler arasında, Jobs'ın arkadaşları, komşuları, eski çalışma arkadaşları ve ailesi yer alıyor.

Raporda adı geçen kişiler, Steve Jobs'ın "iyi bir işadamı ve lider" olduğu noktasında uzlaşıyor, ancak bir çoğu da "kişiliğinden hoşlanmadıklarını" dile getiriyor.

Jobs’ın üniversitedeki not ortalamasından Komünist partisiyle ilgili ilişkisine kadar pek çok detayın yer aldığı raporda, Apple'ın kurucu ortağı Jobs, küstah ve antipatik olarak tanımlanırken, araştırmanın yapıldığı tarihten yaklaşık beş yıl öncesine kadar uyuşturusu kullandığı bilgisine de yer veriliyor.

"Hedeflerine ulaşmak için gerçekleri çarpıtır"

Rapordaki en çarpıcı ifadelerden birisi, "Jobs'ın dürüstlüğü hakkında sorular yöneltilen kişilerden bazıları, Jobs'ın hedeflerine ulaşmak için gerçeği çarpıtabileceğini belirtti" oldu.

FBI raporunda yer alan bir diğer önemli bilgiye göre, Apple ve Jobs 1985'te bomba tehdidi aldı. Olayda, telefon kulübesinden arayan kimliği belirlenemeyen bir kişi Apple'ı arayarak Jobs'ın ve diğer yöneticilerin evine bomba yerleştirdiğini söylediği ve 1 milyon dolar istedi. Ancak, bomba yerleştirildiği iddia edilen yerler temiz çıktı.

Komünist Parti de dahil olmak üzere hükümet karşıtı hiçbir organizasyona üye olmadığı belirtilen Jobs’ın üyesi olduğu tek kurumun New York Athletic Kulübü olduğu belirtilen raporda, Jobs ayrıca, “yürüyüş tutkunu” ve "iyi bir komşu" olarak tanımlanıyor.(ANK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com