Jobs'un tahtına kim oturacak?

Jobs'un tahtına kim oturacak?
Şimdilik beş aday var! Teknoloji dünyası Steve Jobs'un boşluğunu kimin doldurabileceğini tartışıyor...

56 yaşında hayata gözlerini yuman Apple'ın kurucusu Steve Jobs için cuma günü özel ve gizli bir cenaze töreni düzenlendiği ileri sürüldü. Cenaze töreni CEO'nun ailesi ve arkadaşlarının bir araya geldiği küçük bir toplantı olarak planlandı. Haberde cenazenin nerede ve ne zaman yapıldığı belirtilmedi. Hayranları Jobs'un evinin yakınına ve Apple mağazalarının önüne mumlar, elmalar, iPad'lar ve çiçekler bırakmaya devam ediyor.

TAHTA KİM OTURACAK
Teknoloji dünyası Steve Jobs'un boşluğunu kimin doldurabileceğini tartışıyor. Wall Street Journal Gazetesi'nin 5 adayı var. Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Alibaba'nın CEO'su Jack Ma, Amazon.com'un CEO'su Jeff Bezos, Softbank CEO'su Masayoshi Son ve Biyoloji Mühendisi Drew Endy.

Adayların hepsinin Jobs'a benzer yönleri var. Örneğin Zuckerberg, Jobs gibi üniversiteyi yarım bıraktı. Ma, dev rakibi Yahoo'yu satın almayı konuşuyor. Bezos, Kindle adlı tablet bilgisayarın yeni versiyonunu piyasaya sundu. Son, Jobs gibi işe sıfırdan başlamış. Endy ise bilgisayarla programlanabilecek ve ömür uzatacak sentetik hücre üzerinde çalışıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com