John Kerry dönemi resmen başladı

John Kerry dönemi resmen başladı
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bugün Dışişleri Bakanlığı'na gelerek mesaisine resmen başladı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'yi, Dışişleri Bakanlığı binasına girişinde bakanlık mensuplarından oluşan kalabalık bir grup karşıladı.
 
Konuşmasında zaman zaman esprileriyle salondakileri güldüren Kerry, ''Tanrı'ya şükür ki fotoğraflı kimliğim vardı, dolasıyla içeriye girebildim. Binayı dolaşırken, sizlerden birinin odasına girersem, bilin ki bir toplantı olduğu için değil, kaybolmuşumdur ve yön bulmaya ihtiyacım vardır'' şeklinde espriler yaptı.
 
Kerry, bakanlıkta iki dönemdir kadın bakanların görev yapmasına işaret ederek, ''Ülkenin, dünyanın ve ABD Dışişleri Bakanlığı'nın önündeki büyük soru şu; Dışişleri Bakanlığı'nı bir erkek yönetebilir mi?'' şeklinde de espri yaptı.
 
Selefi Hillary Clinton ve tüm ekibine emeklerinden dolayı teşekkür eden Kerry, ''Onlar ülkemizin değerlerinin yorulmak bilmez savunucusu oldular ve ülkemizin çıkarlarını ilerletmek için vargüçleriyle çalıştılar. Hepinizle birlikte ona şunu söylemek isterim; işinizi başarıyla yaptınız'' diye konuştu.
 
Kerry, ABD Başkanı Barack Obama'ya da kendisine duyduğu güvenden dolayı teşekkürlerini sunarak, ''Başkan'ın vizyonu ve sizin çabalarınız sayesinde başardığı işler,hiç şüphesiz ki Amerika'nın dünyadaki namını ve konumunu onardı'' dedi.
 
Konuşmasında, bakanlık görevine getirilmeden önceki kariyerinden kısaca bahseden Kerry, daha da gerilere giderek, üzerinde henüz 11 yaşındaki fotoğrafının olduğu ilk pasaportunu gösterdi. Babası de eski bir dışişleri bakanlığı mensubu olan Kerry, çocukluk yıllarında Berlin'de geçirdikleri yaşamdan kesitler anlattı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com