Jöleli 'Alo Yiğit' Denilmeden Kendini Sansürledi

Jöleli 'Alo Yiğit' Denilmeden Kendini Sansürledi
Bunu da gördük.Başbakan'ın ekonomi Baş Danışmanı Yiğit Bulut; Star Gazetesi'nde yazdığı yazıda alıntıladığı bir yazsında bir zamanlar eleştirdiği AKP'yi 'Alo Yiğit' denilmeden kendi kendisini sansürledi.

Birgün'ün haberine göre AKP muhalifi iken Vatan gazetesinde yazdığı “TSK'ya kimler neden saldırıyor?” başlıklı yazısını, AKP-Cemaat geriliminde “Orduya kumpas kurdular” sözüne dayanak oluşturmak için bugünkü yazısında paylaşan Bulut, yazısında AKP'yi eleştirdiği kısmı kesti. Bulut yazısını bugün sadece Cemaat'e yazmış gibi sundu.

Bulut'un 2008 yılında Vatan gazetesinde yayınlanan “TSK’ya kimler, neden saldırıyor?” başlıklı yazısının kesilen bölümü şöyle:

“Türkiye’de 'Ilımlı Din Devleti' kurmak isteyenler, Sorosçular, rejimle 'düellosu' olanlar ve Devlet düşmanı eski 'bazı fraksiyon mensupları' yukarıdaki dinamiklerle eşzamanlı harekete geçti ve TSK’ya 'saldırı'da yerlerini aldı. Son söz: Bugün Türkiye’de kim 'Türkiye’yi kökünden değiştirmek-bölmek-kendine uydurmak' istiyorsa karşılarında tek ciddi engel var; TSK...”

Yiğit Bulut, bugünkü köşesinde “'Ilımlı Din Devleti' kurmak isteyenler, Sorosçular...” ifadelerini kesti. Ayrıca yazınınyazısında AKP'li yazarları eleştirdiği şu bölümü de bugünkü yazısında kullanmadı:

“Bazı yazar arkadaşlarımız da Genelkurmay’ın 'kendi kendine kuruntuya' kapıldığını iddia eder nitelikte yazılar kaleme alarak, yaşananların “daha demokratik” bir toplumun gereği olduğunu belirtti...” (MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com