Jöleli Yazardan AKP'ye Tam Destek!

Jöleli Yazardan AKP'ye Tam Destek!
Habertürk'ün jöleli yazarı Yiğit Bulut, Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki seçimde neden tek başına iktidar olması gerektiğini maddeler halinde sıraladı. İşte o yazı...

1 GÖSTERGE faizi 6'lı rakamları test ediyor. Bu sadece ekonomik bir başarı değil, “finansal Ergenekon'un yok edilme yolunda” olduğunun göstergesi. Altını bir kez daha çiziyorum: 1946 sonrası kurulan “kanımızı emen” küresel yerel yerleşik sistemin kanüllerinin sökülüp damarımızdan atılması. Her Türk vatandaşı bunun nasıl bir gelişme, nasıl bir hayati adım olduğunu anlamalı ve sorgulamalı. Yardımcı olmak amacıyla bir not düşeyim; 1980 2007 arasında yerli yabancı yerleşiklere 1.5 trilyon dolar faiz ödedik!

2 Türkiye'de “devlet var” algılaması yeniden tesis edildi ve Türk vatandaşları devletin istediği anda “herkesten, her kurumdan, her şirketten, her zümreden” güçlü olabildiğini örnekleriyle yaşayarak gördü...

3 Türkiye'de belli bir dönem “hâkim olan medya grubu”, devlet bizim kontrolümüzde algılaması yaratmış ve manipüle ettiği koalisyon hükümetleri ile saplasamanı birbirine karıştırmıştı. Özellikle 2007 sonrası Türkiye, IMF boyunduruğundan kurtulunca her şey yerine oturdu! Medya işini yapmaya, hükümetler kendi alanlarında yoluna devam etmeye başladı.

4 Yerli savunma endüstrisi ayağa kaldırıldı ve “yangın söndürme planı” dahi dışa bağımlı olan silahlı güçlerimizin ihtiyaçları, yerli üretimle karşılanmaya başladı. 2007'ye kadar “bizim görünen F16'larımızın uçuş kartları” dahi İsrail kontrolündeydi.

5 İsrail ve yurtiçi uzantılarına “one minute” dendi! Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya'da liderliğini ilan ederken, yeni dünya düzeni eşliğinde “emperyalgenleşen Türkiye” modeli hayata geçirildi.

6 Türk sermaye ve finans piyasalarında oynanan oyunlara dur denirken, yerleşik düzenin çarkları kırıldı. 2007 öncesi özellikle 20012003 arasında Türkiye'de hükümetler finansal manipülasyonlar ile düşürülebilir durumdayken, bu yapı tamamen ortadan kaldırıldı.

7 İçeride “yerleşik düzen”in kullandığı mafya, terör örgütü, hücre yapılanması gibi unsurlara emniyet ve asker tarafından büyük darbe vuruldu. Bu darbenin vurulmasının arkasında yatan tek gerçek Başbakan Erdoğan'ın dimdik sonuna kadar arkalarında durmasıydı. Bu davranış, daha önceki başbakanlarda görmediğimiz çok önemli bir özellikti ve devlet çarklarına hayat verdi.

8 1990 2001 arasında yapılan inanılmaz doğalgaz anlaşmalarıyla Türkiye'yi gaz bağımlısı kılan hükümetlerin attığı imzaları dengeleyecek şekilde, “yerli enerji kaynakları ile üretim” öne çıkarıldı.

9 Türkiye'nin petrol şirketlerinin tekelinde olan karayolları politikası tamamen değiştirildi ve duble yollarla adeta bir mucize yaratılırken, demiryollarında Cumhuriyet'imizin ilk yıllarındaki ivme yakalandı. Yabancı petrol şirketleri 50 sene Türkiye'ye demiryolu yaptırmadılar.

10 Sağlıkta aile hekimliği başta olmak üzere çok önemli adımlar atıldı. Üreticilerin, ecza depolarının ve eczanelerin, stok imkânlarıyla fiyatları yukarı çekmesi engellendi. İlaç sektöründe % 50 üzerinde fiyat düşüşleri oldu.

11 2007 sonrasında “Rumların önünde eğilmezsen, bu iş olmaz” diyen Avrupa Birliği'ne yol verildi ve istedikleri hiçbir taviz verilmezken, adeta “varmış gibi yapılarak” ipe un serildi. Çok doğru bir adımdı. Sevgili dostlar, bu adımların hepsinin arkasında, inanmış, inatçı kişiliğiyle duran tek bir isim vardı: Recep Tayyip Erdoğan... O dimdik durmasa, Edirne'den Hakkâri kırsalına kadar görev yapan memura “Yap arkanda devleti yöneten siyasi otorite olarak biz varız” demese, inanın bu adımların hiçbiri atılamazdı...

Sonuç: Dikkat ederseniz, şu parti bu parti iktidar olsun, falanca bakanlar kalsın demiyorum. Bir kişiye, onun güçlü kişiliği inancı ve kararlılığıyla ortaya koyduklarına ve koydurttuklarına dikkat çekiyorum. Erdoğan “yerleşik düzeni” yendi, Rubicon'u geçti...

Son söz: Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin “içerideki dışarıdaki yerleşiklerinden tam arınması” adına en az bir dönem daha tek başına “muktedir” olmalı...

Bütün duygu ve düşüncelerinizden arınarak yapılanları bir daha düşünün, bana hak vereceksiniz...

Yiğit Bulut, Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com