'Jolie, Bakanın ağzının suyunu akıttı'

'Jolie, Bakanın ağzının suyunu akıttı'
Cumhuriyet gazetesi yazarı Özgen Acar, gazetedeki köşesinde gündeme dair çarpıcı tespitlerde bulundu.
Yüreğimizi yakan şehit haberlerinin basında ne kadar yer bulduğuna dikkat çeken yazar, Angelina Jolie ziyaretini de es geçmedi.
 
İşte usta yazarın köşesinde yazdığı o paragraflar:
 
Hedef: Prens Harry!
 
Bizim basını anlamaz oldum… Angelina Jolie, Suriye sığınmacılarının yerleşkelerini inceledikten sonra Ankara’ya geldi. Önce İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in ağzının suyunu akıttı! Sonra öteki devlet büyüklerini ziyaret etti. Basında başköşelere oturdu.
 
Bingöl’de 8 polisimiz teröristlerce şehit edildi. Bazı gazetelerimizde sayfanın dibinde 1.5 sütuncuk haber oldu. Aynı gazetelerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir ayda 500 teröristin etkisiz hale getirildiğini” desteksiz öne sürmesi dört-beş sütuna haberleşti!
 
Şehit polislerin bağlı olduğu İçişleri Bakanı’nın ağzının sulanması hâlâ sürdüğü için olsa gerek, olayı yaratanların bulup çıkarılmasını sağlayamadı!
 
***
 
Her gün şehitlerin cenazelerinin kalktığı Türkiye’de, Başbakan’ın bir oğlu “çürük” diye askerlik yapmadı, ötekisi de 21 günlük askerlikle yasak savdı. İşte iki ülkedeki yöneticilerde demokrasi anlayış farkı! Baştakiler böyle olursa basından başka ne beklenir?
(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com