Judo Süper Lig'i Mersin'de

Judo Süper Lig'i Mersin'de
Judo sporu yapılan organizasyonlarla yaygınlaşıyor...

Türkiye Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal, 2012 yılında 4 ayaktan oluşan; 'Türkiye Judo Süper Ligi' ile birlikte 'Birinci Lig' ve 'Ümitler Ligi'nin bir ayağının Mersin'in Mut ilçesinde yapılacağını açıkladı.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Mut'a gelen Fatih Uysal, burada düzenlenen geniş katılımlı toplantıda bölgede judoyla ilgili olarak yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Judo Federasyonu Asbaşkanı Ercan Selçuk, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan'ın da hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Uysal, ilçede judo alanındaki çalışmaların 2 yıldan bu yana aralıksız olarak devam ettiğini, ortaya konulan başarılarınsa kendilerini gelecek açısından umutlandırdığını anlattı. Judo sporunu Mut Belediye Başkanı Murat Orhan'ın sahiplenmesiyle birlikte ilçedeki judo faaliyetlerinin belediye bünyesine alındığını hatırlatan Uysal, verilen desteğin söz konusu spor branşının gelişimi açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Bölgenin mevcut potansiyeli göz önüne alındığında Mut'ta önümüzdeki dönemde federasyon olarak önemli etkinliklerin organize edilmesi noktasında çaba sarf edeceklerini kaydeden Uysal, "Bu kapsamda da judo sporunun ilçede daha da yaygınlaşması ve geniş kitlelere ulaşabilmesi adına 2012 yılı faaliyet programımızda Süper Lig'in 4 etabından birini Mut'ta düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu organizasyonda büyük bir ihtimal eylül ayında gerçekleşir. 3 gün sürecek olan etkinliklerle birlikte Judo Süper Lig ve Birinci Lig ile birlikte Ümitler Ligi'ni Mut'ta yapmak istiyoruz. Burada judo sporunu daha iyi bir noktaya taşıyıp, daha da yaygınlaştıracağız. Bize kim destek verip sahip çıkarsa, biz de federasyon olarak onlara desteğimizi seve seve veririz" dedi.

Türkiye Judo Federasyonu Asbaşkanı Ercan Selçuk ise, ilçede ortaya konulan çalışmalarla birlikte genç sporcuların azim ve hırsının, kendilerini umutlandırdığını ifade ederek, bu coşku ve heyecanın da yakın bir zamanda Mut'a madalyalar kazandıracağını savundu. Selçuk, "Süper Lig maçlarının bir etabını bu güzide ilçemizde yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi 'Süper Lig'de birbirinden büyük ve güçlü takımlarımız var. Bunların bazıları; Galatasaray, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Trabzon ve İzmir Büyük Şehir Belediyespor. Tüm bu takımlar buraya gelecek ve Mut'ta bir judo gösterisi yaşayacak" yorumunda bulundu.

Judo sporunun ilçede her geçen gün yaygınlaştığını ve bu konudaki çalışmaların özellikle 2 yıllık zaman diliminde sıklaştığını belirten Mut Belediye Başkanı Murat Orhan da, "Belediye olarak, çocuk ve gençlerimizin hem ruhen, hem de bedenen geliştirmeleri üzerinde neyse hizmet vermeye çalışıyoruz. Ay-yıldızlı Türk bayrağını dalgalandırma noktasında inşallah Mut'tan da bir sporcu çıkması konusunda ciddi bir arzu ve isteğimiz var" ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından Türkiye Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal, Belediye Başkanı Murat Orhan'ın yanı sıra Judo Antrenörü Öznur Bilgen Düzenli ile birlikte sponsor Osman Nizamoğlu'na bir teşekkür plaketi sundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com