Julien Escude Beşiktaş'a yakın

Julien Escude Beşiktaş'a yakın
Fransız savunma oyuncusu Julien Escude'nin menajeri Bruno Santin'den Beşiktaş iddialarına cevap.

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki Fransız savunma oyuncusu Julien Escude'nin menajeri Bruno Santin, Radyospor'da Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada "Beşiktaş, kesinlikle Escude için çok büyük bir opsiyon. Beşiktaş'la şu anda kontaktayız. Görüşmelerimiz iyi gidiyor. Şu anda kesin bir anlaşmaya varmadık; fakat görüşmelerimiz çok iyi gidiyor. Beşiktaş, teklifinin iyi olduğunu söyleyebilirim" dedi.

KESİN DİYEMEM AMA YÜKSEK OLASILIK

Santin, "Transfer kesin bitecek diye bir şey söyleyemem; futbolda her şey mümkündür; ama görüşmelerimiz çok iyi ilerliyor. Transferin yüksek olasılık olduğunu söyleyebilirim. Konuştuğumuz pek çok konuda ortak noktalara eriştik. Sevilla konusunda ise sorun yok. Sevilla, transfere kolaylık sağlayacak" şeklinde konuştu.

ESCUDE BEŞİKTAŞ'A ÇOK SICAK BAKIYOR

Bruno Santin, "Escude, Beşiktaş'a olası transferi konusunda son derece iyimser. Beşiktaş'in çok iyi bir kulüp olduğunu düşünüyor. İstanbul takımının çok ateşli bir taraftara sahip olduğunu biliyor. Türk Ligi'nin kendisini için önemli bir deneyim olabileceğini söyledi. Beşiktaş'la ilgili pek çok bilgiye sahip. Daha önce Beşiktaş'ta oynayan Eduard Cisse'yle konuştu. Cisse, Beşiktaş'la ilgili olarak Escude'ye çok bilgi verdi. Olumlu referans oldu" dedi.

Bu arada Fransız savunma oyuncusu Julien Escudé'nin transferi için Sevilla'nın büyük bir kolaylık sağlayacağı öğrenildi.

Diaria AS Gazetesi'nin Sevilla temsilcisi José Antonio Espina, Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, "Bir transfer gelişmesi var; ancak şu anda resmiyeti dökülmedi. Beşiktaş'ın Escude için çok önemli bir opsiyon olduğunu ve futbolcunun İstanbul'da futbol oynamaktan yana bir eğiliminin olduğunu biliyoruz; ancak şu ana kadar resmiyete dökülmüş bir anlaşma yok" dedi.

BEŞİKTAŞ SEVİLLA'YLA ÇOK KOLAY ANLAŞIR

Espina, "Escude'nin Beşiktaş'a transferi konusunda Sevilla açısından hiçbir sorun yok. Sevilla Yönetimi, bu transfere son derece sıcak bakıyor. Bence Beşiktaş, ücret ödemeden bu transferi gerçekleştirebilir. Sözleşmesinin bitimine sadece 1 yıl var.(2013 Haziran) bu nedenle Sevilla'nın sözleşme fesih bedeli konusunda son derece ılımlı davranacağına inanıyorum" diye konuştu.

İNSANLAR ONU İSPANYA LİGİ'NE GÖRE BİRAZ AĞIR BULUYORLAR

Escude'nin futbol karakteri ve kişil özelliklerinden de bahseden Espina, "Sol ayağını iyi kullanıyor. İyi bir kesicidir. Tercrübeli bir oyuncu, ayrıca saha içerisinde çok dikkatlidir. Bununla birlikte takım içerisinde son derece uyumlu bir görüntü çizdi. Sevilla'da sevilen oyunculardan bir tanesidir. Ancak insanlar onun İspanya Ligi'ne göre ağır kaldığını düşünüyorlar. Sevilla'nın diğer merkez savunma oyuncuları çok daha hızlılar. Ve artık yaşı da ilerledi. Bun nedenle Sevilla yönetimi onun gidişine sıcak bakıyor" dedi.

José Antonio Espina, "Transferin gerçekleşmesi için Beşiktaş'ın Escude'yle parasal konularda anlaşması yetirlidir. Sevilla'dan yana sorun çıkmaz. Eğer Beşiktaş, futbolcuyla anlaşırsa bu transfer kesinlikle gerçekleşir. Çünkü Sevilla, 'Beşiktaş futbolcuyla anlaşırsa bizim açımızdan problem yok' diyor. Eğer Escude, Beşiktaş'a gitmeye karar verirse Sevilla, sözleşmesi 1 yıl daha devam etmesine karşın, Fransız futbolcuya ve Beşiktaş'a her türlü kolaylığı sağlayacak" şeklinde konuştu. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com